Nová bond girl Penélope Cruz bude svádět agenta 007

Kultura Kultura
3. 6. 2013 16:53
Devětatřicetiletá herečka se stane nejstarší bond girl
Penélope Cruz
Penélope Cruz | Foto: Reuters

Praha - Kromě režiséra Sama Mendese má chystaný čtyřiadvacátý film o Jamesi Bondovi zřejmě jistou již také představitelku bond girl. Hrát ji má tentokrát devětatřicetiletá španělská herečka Penélope Cruz, jejíž manžel Javier Bardem paradoxně v posledním bondovském filmu - Skyfallu - ztělesnil protivníka agenta 007.

Jelikož Penélope dosáhne příštího roku čtyřicítky, bude vůbec nejstarší kráskou, která upoutá pozornost agenta 007. Toho bude již počtvrté představovat Daniel Craig.

Před ní tento „rekord" držela tehdy devětatřicetiletá Honor Blackman ve filmu Goldfinger z roku 1962. Danielu Craigovi je v současnosti pětačtyřicet.

„Produkce se snažila Penélope získat již dříve, ale kvůli jiným závazkům nikdy nebyla k dispozici. Jednání s ní už pokračuje po nějakou dobu a teď se domlouvají na detailech smlouvy," prohlásil nejmenovaný zdroj blízký producentům.

Blížící se hereččin porod by neměl být problémem. „Vrátila se do formy po prvním dítěti a určitě se tak stane znovu," dodal zdroj. „Bude z ní skvělá bond girl - ty jsou vždycky sexy a chytré a taková je přesně Penélope."  

Natáčení filmu s pracovním názvem Bond 24 zřejmě začne v létě 2014. Datum premiéry bylo předběžně stanoveno na rok 2016, ale nového dobrodružství se možná dočkáme i dříve.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy