Výkonnost Jamese Bonda zřejmě vyzkouší oscarový otrok

8. 4. 2014 15:16
Roli padoucha ve čtyřiadvacáté bondovce si podle nejnovějších spekulací zahraje na Oscara nominovaný Chiwetel Ejiofor. Známe hlavní argument režiséra Sama Mendese.
Protívníci v nové bondovce: Daniel Craig a Chiwetel Ejiofor.
Protívníci v nové bondovce: Daniel Craig a Chiwetel Ejiofor. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Zatímco o Javieru Bardemovi jako darebákovi Silvovi v poslední bondovce Skyfall nikdo nepochyboval, jméno nového padoucha, který bude zkoušet výkonnost agenta 007 Jamese Bonda, může překvapit.

Chiwetel Ejiofor totiž zatím uplatnil své nezpochybnitelné charisma spíš v rolích "klaďasů". Své výjimečné herecké kvality naposledy potvrdil v oscarovém dramatu Steva McQueena 12 let v řetězech, kde si zahrál Solomona Northupa, svobodného muže, který se na dlouhou dobu ocitl v postavení otroka na americkém Jihu. Snad jedinou zápornou postavu v hollywoodském blockbusteru ztvárnil Ejiofor ve snímku Alfonsa Cuaróna Potomci lidí.

Sam Mendes o něm podle serveru Variety nicméně uvažuje pro čtyřiadvacáté dobrodružství Jamese Bonda. Možná největším argumentem pro volbu je sci-fi thriller Serenity od Josse Whedona, kterému tento film vedle Buffy, přemožitelky upírů otevřel cestu k režii Avengers, třetího nejvýdělečnějšího snímku všech dob.

Chiwetel Ejiofor vraždí v Serenity. Podívejte se.
Chiwetel Ejiofor vraždí v Serenity. Podívejte se. | Video:

V Serenity, filmovém pokračování seriálu Firefly, si Chiwetel Ejiofor zahrál děsivě horlivého agenta vládnoucí Aliance. Vynikal zejména v tom, jak dokázal přinutit své oběti páchat harakiri obřadním mečem. Po zhlédnutí této kreace jistě dají diváci Mendesovi za pravdu a budou se ptát, proč potenciál Ejiofora pro role záporáků nevyužil Hollywood v daleko větší míře už dříve.

Čtyřiadvacátý film o Jamesi Bondovi se má začít natáčet letos v říjnu a přijde do kin 6. listopadu 2015.

O roli "nula nula sedmičky" už delší dobu není pochyb. Ještě nejméně jednou se Bondem stane Daniel Craig, roli jeho šéfa převzal už na konci Skyfallu Ralph Fiennes, jako Q se objeví znovu Ben Whishaw a Monneypenny si téměř jistě znovu zahraje Naomie Harris. Další podrobnosti o chystaném nástupci nejúspěšnější bondovky historie zatím nejsou známé.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Média: Amazon chce za devět miliard USD převzít hollywoodské studio MGM

Americký internetový prodejce Amazon jedná o koupi věhlasných hollywoodských studií MGM, za která je ochoten zaplatit asi devět miliard dolarů (187 miliard Kč). Získal by tak pro své streamovací služby rozsáhlý katalog populárních filmů a seriálů včetně série o Jamesu Bondovi. Informují o tom americká média. BBC připomíná, že zpráva přichází jen několik hodin poté, co americká telekomunikační společnost AT&T oznámila, že spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery, čímž vznikne další streamingový gigant vedle Netflixu a Walt Disney.

Společnost MGM Holdings, což je mateřský podnik MGM Studios, podle médií zvažuje prodej studií od konce loňského roku. MGM se řvoucím lvem ve znaku patří k nejslavnějším filmovým studiím a má stoletou tradici, která pokrývá desítky let od zlaté éry Hollywoodu až do dneška. Studio MGM produkovalo mimo jiné filmy jako Ben-Hur nebo Čaroděj ze země Oz. Amazon by díky akvizici významně posílil svou streamingovou službu Prime.

V pondělí oznámily spojení společnost WarnerMedia, která je ve vlastnictví AT&T, s firmou Discovery. Nový podnik bude schopen více investovat do původního obsahu pro streamovací služby. Bude vlastnit více než 100 mediálních značek, včetně filmového studia Warner Bros a televizních stanic HBO, CNN, Cartoon Network, HGTV, Food Network, Eurosport či Animal Planet.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Voda stoupá i na Slovensku. Část země zasáhly lokální povodně

Vydatný déšť způsobil v několika regionech Slovenska lokální záplavy, s jejichž zvládnutím pomáhali i hasiči. Armáda opět vyslala vojáky do vesnice na středním Slovensku, kterou už v pondělí po protržení protipovodňové hráze zaplavila voda a při neštěstí tam zemřel jeden člověk. Informovalo o tom v úterý vedení hasičského záchranného sboru a ministerstvo obrany.

Hasiči do úterního rána zaznamenali v souvislosti s nepříznivým počasím zhruba dvě stovky výjezdů, hlavně v severní, střední a západní části země. Odčerpávali vodu ze zatopených sklepů a ulic, odstraňovali také nánosy bláta. V Banské Bystrici stavěli protipovodňové bariéry s cílem zabránit vylití řeky Hron.

Na středním Slovensku hasiči použili čluny, aby pomohli třem lidem dostat se z motorových vozidel, která uvízla v silném proudu a ve vysoké hladině vody. Počasí mezitím zkomplikovalo situaci i na východním Slovensku. V několika regionech po celé země platí nejvyšší stupeň výstrahy před záplavami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy