Výkonnost Jamese Bonda zřejmě vyzkouší oscarový otrok

8. 4. 2014 15:16
Roli padoucha ve čtyřiadvacáté bondovce si podle nejnovějších spekulací zahraje na Oscara nominovaný Chiwetel Ejiofor. Známe hlavní argument režiséra Sama Mendese.
Protívníci v nové bondovce: Daniel Craig a Chiwetel Ejiofor.
Protívníci v nové bondovce: Daniel Craig a Chiwetel Ejiofor. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Zatímco o Javieru Bardemovi jako darebákovi Silvovi v poslední bondovce Skyfall nikdo nepochyboval, jméno nového padoucha, který bude zkoušet výkonnost agenta 007 Jamese Bonda, může překvapit.

Chiwetel Ejiofor totiž zatím uplatnil své nezpochybnitelné charisma spíš v rolích "klaďasů". Své výjimečné herecké kvality naposledy potvrdil v oscarovém dramatu Steva McQueena 12 let v řetězech, kde si zahrál Solomona Northupa, svobodného muže, který se na dlouhou dobu ocitl v postavení otroka na americkém Jihu. Snad jedinou zápornou postavu v hollywoodském blockbusteru ztvárnil Ejiofor ve snímku Alfonsa Cuaróna Potomci lidí.

Sam Mendes o něm podle serveru Variety nicméně uvažuje pro čtyřiadvacáté dobrodružství Jamese Bonda. Možná největším argumentem pro volbu je sci-fi thriller Serenity od Josse Whedona, kterému tento film vedle Buffy, přemožitelky upírů otevřel cestu k režii Avengers, třetího nejvýdělečnějšího snímku všech dob.

Chiwetel Ejiofor vraždí v Serenity. Podívejte se.
Chiwetel Ejiofor vraždí v Serenity. Podívejte se. | Video:

V Serenity, filmovém pokračování seriálu Firefly, si Chiwetel Ejiofor zahrál děsivě horlivého agenta vládnoucí Aliance. Vynikal zejména v tom, jak dokázal přinutit své oběti páchat harakiri obřadním mečem. Po zhlédnutí této kreace jistě dají diváci Mendesovi za pravdu a budou se ptát, proč potenciál Ejiofora pro role záporáků nevyužil Hollywood v daleko větší míře už dříve.

Čtyřiadvacátý film o Jamesi Bondovi se má začít natáčet letos v říjnu a přijde do kin 6. listopadu 2015.

O roli "nula nula sedmičky" už delší dobu není pochyb. Ještě nejméně jednou se Bondem stane Daniel Craig, roli jeho šéfa převzal už na konci Skyfallu Ralph Fiennes, jako Q se objeví znovu Ben Whishaw a Monneypenny si téměř jistě znovu zahraje Naomie Harris. Další podrobnosti o chystaném nástupci nejúspěšnější bondovky historie zatím nejsou známé.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy