Jak bojovat s posunem času a podzimním splínem? Tyhle potraviny vám pomůžou

ČTK Magazín ČTK, Magazín
6. 11. 2018 6:46
Málo energie, ospalost, trudnomyslnost a snížení výkonnosti jsou jen některé příznaky změny ročního období a posunu času. Abychom znovu získali vitalitu a pohodu, stačí dostat do těla vitaminy a látky, které pomáhají zachovat si dobrou náladu, píše italský deník La Repubblica. Podívejte se, jak dobře namíchat jídelníček.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock
Foto: Shutterstock

Podzimní splín

Je méně světla, teplota klesá a nároky na naše výkony jsou stále vyšší. Podzim s sebou přináší některé problémy s přizpůsobením, které se projevují u každého jinak, nejčastěji si lidé stěžují na tzv. podzimní splín.

Není to však nic, co by se nedalo překonat, například pomocí kvalitního jídelníčku. Pomohou nám vitaminy skupiny B, vitamin C a E, které připravují tělo na první chlad a vyšší vlhkost.

Proč jsou tyto vitaminy důležité a ve kterých potravinách je nalezneme? Podívejte se.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy