Mám rád humor a fotky, které nejsou aranžované, říká vítěz soutěže Street Reportu

Více snímků Michala Plecitého najdete v galerii u tohoto článku.
Eskalátor (metro Kobylisy, Praha)
Jedu na plyn (Káthmándú, Nepál)
Jogging (Trojský most, Praha)
Metro Kobylisy (Praha)
Foto: Michal Kašpi Plecitý
Foto
16. 6. 2019 21:05
"Snažím se zachytit život na ulici tak, jak ho přirozeně vnímáme. Nemám moc rád aranžované fotografie, protože se z nich vytrácí jiskra života," říká fotograf Michal Plecitý, který se stal vítězem soutěže vyhlášené skupinou Street Report. Jejím tématem byl tentokrát humor.

Skupina Street Report sdružuje na Facebooku fotografy, kteří se zaměřují na pouliční fotografii. Již delší dobu spolupracuje s rubrikou Foto na Aktuálně.cz. Michal Plecitý je vítězem poslední soutěže Street Reportu, jejímž tématem byl humor.

"Vítězná fotka vznikla po návštěvě výstavy Miluji Prahu, která se konala v Jindřišské věži. Byly tam vystaveny i moje fotografie. Pozval jsem tam přátele ze Street Reportu Jana Jirkovského a Standu Kotase," říká Michal Plecitý. "Po výstavě jsme zašli do Lokálu Hamburk, kde po nějakém pivu vznikla i zmíněný vítězný záběr, který jsem nazval …rozhřešení sv. Jana při pivu." Snímek byl pořízen objektivem typu rybí oko.

Pouliční fotografie zajímá Michala Plecitého už od dob, kdy s fotoaparátem začínal. "Přivedl mě k tomu můj otec v době, kdy mi bylo zhruba jedenáct let. Učil jsem se od něj všechno od základu - focení, zpracování negativu i zhotovení fotek pod zvětšovacím přístrojem. Začínal jsem fotit Flexaretem," říká. 

To bylo zhruba před čtyřiceti lety. Jako většina amatérských fotografů měl i Michal Plecitý období, kdy nefotil vůbec, a pak se k fotografování zase vrátil. "Znovu jsem se k tomu dostal před dvěma lety, po odchodu mého táty z tohoto světa. Vzal jsem si jeho Canon na procházku po Praze a byl jsem uchvácen, co dokáže digitální zrcadlovka," říká.

Jako vítěz soutěže na Street Reportu získal možnost předvést své fotografie v rubrice Foto na Aktuálně.cz. "Vybral jsem takový průřez mým focením - snažím se víceméně fotit vše. A také se snažím fotit věci a situace mnohokrát focené, ale jiným pohledem. Vždyť každý den je originální a jiný a také světlo se neopakuje," říká.

Více snímků Michala "Kašpi" Plecitého najdete zde:

www.facebook.com/michal.kaschpi

Street Report je facebooková skupina sdružující české i zahraniční fotografy, kteří se věnují pouliční fotografii. Rubrika Foto na Aktuálně.cz s touto skupinou dlouhodobě spolupracuje.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy