reklama
 
 

Nejraději fotím od soumraku do úsvitu, říká vítěz soutěže vyhlášené Street Reportem

23. 3. 2019 7:30
Petr Kulich se stal vítězem soutěže na téma Od soumraku do úsvitu, kterou vyhlásila facebooková skupina Street Report. Ta se dlouhodobě věnuje fotografování v ulicích a rubrika Foto na Aktuálně.cz s ní spolupracuje. "Baví mě výzva večerní fotografie, čím zajímavější světlo, tím lépe," říká Petr Kulich.

Street Report pořádá soutěže pro své členy pravidelně, jejich vítěz získává jako cenu možnost prezentovat svou práci v rubrice Foto na Aktuálně.cz. 

Šestatřicetiletý Petr Kulich, který vyhrál v tématu Od soumraku do úsvitu, pořídil vítězný snímek fotoaparátem Fuji X-T20. "Vítězná fotka vznikla na kamarádově svatbě," vysvětluje. "Baví mě výzva, kterou představuje  večerní fotografie. Šum neřeším, čím zajímavější je světlo, tím lépe. Občas si také při focení hraju s čelovkou nebo se světelným kruhem," říká. 

K fotografování se dostal už jako kluk, ale přiznává, že ho to nebavilo. "Zhruba před pěti lety jsme koupil přítelkyni ultrazoom, a abych jí něco ukázal a naučil, začal jsem sám tak nějak od začátku. Nakonec mě to chytlo více než ji. Vytáhl jsem starou prakticu a rok a půl jsem fotil na kinofilm. Pak jsem si pořídil první pořádný fotoaparát. Aktivně fotím tři roky, jen tak pro radost," vypráví.

Snímky Petra Kulicha najdete také zde:

Facebook: facebook.com/kulda.pk/

Street Report je facebooková skupina, sdružující české i zahraniční fotografy, kteří se věnují pouliční fotografii. Rubrika Foto na Aktuálně.cz s touto skupinou dlouhodobě spolupracuje.

autor: Foto | 23. 3. 2019 7:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama