Nejraději fotím od soumraku do úsvitu, říká vítěz soutěže vyhlášené Street Reportem

Snímky Petra Kulicha najdete v galerii.
Snímek Petra Kulicha, který zvítězil v soutěži Street Reportu na téma Od soumraku do úsvitu. "Pořídil jsem ho na kamarádově svatbě," říká. (Fuji X-T20, XF 18mm F/2 R, čas 1/60 s, clona f/2, citlivost ISO 1000)
"Občas si vyzkouším i noční fotky v barvě, ale většinou fotím černobíle," říká Petr Kulich.
Snímky, které vybral pro prezentaci v rubrice Foto, se točí kolem táboráků a vandrování.
"Než vypukl silvestr, hrábli jsme si do strun," napsal k této fotografii. Dále už přenecháme komentář k fotkám autorovi.
Foto: Petr Kulich
Foto
23. 3. 2019 7:30
Petr Kulich se stal vítězem soutěže na téma Od soumraku do úsvitu, kterou vyhlásila facebooková skupina Street Report. Ta se dlouhodobě věnuje fotografování v ulicích a rubrika Foto na Aktuálně.cz s ní spolupracuje. "Baví mě výzva večerní fotografie, čím zajímavější světlo, tím lépe," říká Petr Kulich.

Street Report pořádá soutěže pro své členy pravidelně, jejich vítěz získává jako cenu možnost prezentovat svou práci v rubrice Foto na Aktuálně.cz. 

Šestatřicetiletý Petr Kulich, který vyhrál v tématu Od soumraku do úsvitu, pořídil vítězný snímek fotoaparátem Fuji X-T20. "Vítězná fotka vznikla na kamarádově svatbě," vysvětluje. "Baví mě výzva, kterou představuje  večerní fotografie. Šum neřeším, čím zajímavější je světlo, tím lépe. Občas si také při focení hraju s čelovkou nebo se světelným kruhem," říká. 

Vítězný snímek v soutěži Street Reportu od Petra Kulicha.
Vítězný snímek v soutěži Street Reportu od Petra Kulicha. | Foto: Petr Kulich

K fotografování se dostal už jako kluk, ale přiznává, že ho to nebavilo. "Zhruba před pěti lety jsme koupil přítelkyni ultrazoom, a abych jí něco ukázal a naučil, začal jsem sám tak nějak od začátku. Nakonec mě to chytlo více než ji. Vytáhl jsem starou prakticu a rok a půl jsem fotil na kinofilm. Pak jsem si pořídil první pořádný fotoaparát. Aktivně fotím tři roky, jen tak pro radost," vypráví.

Snímky Petra Kulicha najdete také zde:

Facebook: facebook.com/kulda.pk/

Street Report je facebooková skupina, sdružující české i zahraniční fotografy, kteří se věnují pouliční fotografii. Rubrika Foto na Aktuálně.cz s touto skupinou dlouhodobě spolupracuje.

 

Právě se děje

Další zprávy