Nejraději fotím od soumraku do úsvitu, říká vítěz soutěže vyhlášené Street Reportem

Snímky Petra Kulicha najdete v galerii.
Snímek Petra Kulicha, který zvítězil v soutěži Street Reportu na téma Od soumraku do úsvitu. "Pořídil jsem ho na kamarádově svatbě," říká. (Fuji X-T20, XF 18mm F/2 R, čas 1/60 s, clona f/2, citlivost ISO 1000)
"Občas si vyzkouším i noční fotky v barvě, ale většinou fotím černobíle," říká Petr Kulich.
Snímky, které vybral pro prezentaci v rubrice Foto, se točí kolem táboráků a vandrování.
"Než vypukl silvestr, hrábli jsme si do strun," napsal k této fotografii. Dále už přenecháme komentář k fotkám autorovi.
Foto: Petr Kulich
Foto
23. 3. 2019 7:30
Petr Kulich se stal vítězem soutěže na téma Od soumraku do úsvitu, kterou vyhlásila facebooková skupina Street Report. Ta se dlouhodobě věnuje fotografování v ulicích a rubrika Foto na Aktuálně.cz s ní spolupracuje. "Baví mě výzva večerní fotografie, čím zajímavější světlo, tím lépe," říká Petr Kulich.

Street Report pořádá soutěže pro své členy pravidelně, jejich vítěz získává jako cenu možnost prezentovat svou práci v rubrice Foto na Aktuálně.cz. 

Šestatřicetiletý Petr Kulich, který vyhrál v tématu Od soumraku do úsvitu, pořídil vítězný snímek fotoaparátem Fuji X-T20. "Vítězná fotka vznikla na kamarádově svatbě," vysvětluje. "Baví mě výzva, kterou představuje  večerní fotografie. Šum neřeším, čím zajímavější je světlo, tím lépe. Občas si také při focení hraju s čelovkou nebo se světelným kruhem," říká. 

Vítězný snímek v soutěži Street Reportu od Petra Kulicha.
Vítězný snímek v soutěži Street Reportu od Petra Kulicha. | Foto: Petr Kulich

K fotografování se dostal už jako kluk, ale přiznává, že ho to nebavilo. "Zhruba před pěti lety jsme koupil přítelkyni ultrazoom, a abych jí něco ukázal a naučil, začal jsem sám tak nějak od začátku. Nakonec mě to chytlo více než ji. Vytáhl jsem starou prakticu a rok a půl jsem fotil na kinofilm. Pak jsem si pořídil první pořádný fotoaparát. Aktivně fotím tři roky, jen tak pro radost," vypráví.

Snímky Petra Kulicha najdete také zde:

Facebook: facebook.com/kulda.pk/

Street Report je facebooková skupina, sdružující české i zahraniční fotografy, kteří se věnují pouliční fotografii. Rubrika Foto na Aktuálně.cz s touto skupinou dlouhodobě spolupracuje.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Stav posledního zraněného po pátečním úniku jedovatých plynů v plzeňské firmě se stále zlepšuje. Z nemocnice by měl být propuštěn příští týden.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy