To nejlepší z ulic. Vybrané snímky fotografické skupiny Street Report z roku 2018

Foto: Standa Kotas
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
2. 1. 2019 8:35
Život v ulicích může být zábavný, barevný, ale také plný beznaděje. Všechny tyto polohy během roku dokumentovali čeští i zahraniční fotografové ze skupiny Street Report. Přinášíme výběr toho nejlepšího.

Street Report vznikl jako facebooková skupina sdružující fotografy, zaměřující se na život v ulicích. Nebo, chcete-li, na takzvanou street fotografii. Brzy však rámec běžné skupiny přesáhl, a to především díky Janu Jirkovskému a týmu správců.

Jak se to projevuje? Třeba tím, že se členové Street Reportu (na rozdíl od většiny jiných facebookových fotografických skupin), potkávají nejen virtuálně, ale také na skutečných setkáních.

Ocenění zasluhuje i to, že členy skupiny jsou jak zkušení profesionální či poloprofesionální fotografové, tak i fotoamatéři a ryzí začátečníci. Skupina se přitom snaží fungovat tak, aby byla přínosem pro všechny. A vlastně se tak stává obdobou klasického fotoklubu. 

Správci Street Reportu vyhlašují každý měsíc nejrůznější soutěže a z nejlepších fotek, které se ve skupině sešly, sestavili výběr zhruba třiceti snímků roku 2018 pro rubriku Foto na Aktuálně.cz. Prohlédnout si je můžete ve fotogalerii u tohoto článku.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Osm lidí, kteří sundávali v úřadech Macronovy portréty, dostalo pokuty

Soud v Paříži odsoudil k pokutě 500 eur (13 tisíc korun) každého z osmi ekologických aktivistů, kteří na začátku roku v úředních budovách několika obvodů francouzské metropole sundávali portréty prezidenta Emmanuela Macrona. Muže, který jejich počínání natáčel, osvobodil. Informují o tom francouzská média.

Zdroj: ČTK
Další zprávy