To nejlepší z ulic. Vybrané snímky fotografické skupiny Street Report z roku 2018

V galerii najdete vybrané snímky autorů, sdružených ve skupině Street Report.
Petra Šalapková
Rosťa Kubánek
Autorem tohoto snímku je Ľubomír Činčura. U dalších snímků již uvádíme jen jména autorů, podrobnější popis není potřeba.
Ivo Bohunek
Foto: Standa Kotas
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
2. 1. 2019 8:35
Život v ulicích může být zábavný, barevný, ale také plný beznaděje. Všechny tyto polohy během roku dokumentovali čeští i zahraniční fotografové ze skupiny Street Report. Přinášíme výběr toho nejlepšího.

Street Report vznikl jako facebooková skupina sdružující fotografy, zaměřující se na život v ulicích. Nebo, chcete-li, na takzvanou street fotografii. Brzy však rámec běžné skupiny přesáhl, a to především díky Janu Jirkovskému a týmu správců.

Jak se to projevuje? Třeba tím, že se členové Street Reportu (na rozdíl od většiny jiných facebookových fotografických skupin), potkávají nejen virtuálně, ale také na skutečných setkáních.

Ocenění zasluhuje i to, že členy skupiny jsou jak zkušení profesionální či poloprofesionální fotografové, tak i fotoamatéři a ryzí začátečníci. Skupina se přitom snaží fungovat tak, aby byla přínosem pro všechny. A vlastně se tak stává obdobou klasického fotoklubu. 

Správci Street Reportu vyhlašují každý měsíc nejrůznější soutěže a z nejlepších fotek, které se ve skupině sešly, sestavili výběr zhruba třiceti snímků roku 2018 pro rubriku Foto na Aktuálně.cz. Prohlédnout si je můžete ve fotogalerii u tohoto článku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy