reklama
 
 

To nejlepší z ulic. Vybrané snímky fotografické skupiny Street Report z roku 2018

2. 1. 2019 8:35
Život v ulicích může být zábavný, barevný, ale také plný beznaděje. Všechny tyto polohy během roku dokumentovali čeští i zahraniční fotografové ze skupiny Street Report. Přinášíme výběr toho nejlepšího.

Street Report vznikl jako facebooková skupina sdružující fotografy, zaměřující se na život v ulicích. Nebo, chcete-li, na takzvanou street fotografii. Brzy však rámec běžné skupiny přesáhl, a to především díky Janu Jirkovskému a týmu správců.

Jak se to projevuje? Třeba tím, že se členové Street Reportu (na rozdíl od většiny jiných facebookových fotografických skupin), potkávají nejen virtuálně, ale také na skutečných setkáních.

Ocenění zasluhuje i to, že členy skupiny jsou jak zkušení profesionální či poloprofesionální fotografové, tak i fotoamatéři a ryzí začátečníci. Skupina se přitom snaží fungovat tak, aby byla přínosem pro všechny. A vlastně se tak stává obdobou klasického fotoklubu. 

Správci Street Reportu vyhlašují každý měsíc nejrůznější soutěže a z nejlepších fotek, které se ve skupině sešly, sestavili výběr zhruba třiceti snímků roku 2018 pro rubriku Foto na Aktuálně.cz. Prohlédnout si je můžete ve fotogalerii u tohoto článku.

autor: Tomáš Vocelka | 2. 1. 2019 8:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama