Fotozápisník: výstava sochaře Giacomettiho pohledem fotografů Street Reportu

Fotozápisník: výstava sochaře Giacomettiho pohledem fotografů Street Reportu
Výstava Alberta Giacomettiho pohledem fotografů Street Reportu (snímek Tomáše Helíska)
Výstava Alberta Giacomettiho pohledem fotografů Street Reportu (snímek Tomáše Helíska)
Výstava Alberta Giacomettiho pohledem fotografů Street Reportu (snímek Tomáše Helíska)
Výstava Alberta Giacomettiho pohledem fotografů Street Reportu (snímek Rostislava Kubánka)
Foto: Rostislav Kubánek
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
11. 10. 2019 11:53
V pražském Veletržním paláci běží až do začátku prosince velká retrospektiva slavného sochaře a malíře Alberta Giacomettiho. Takto ji zaznamenali fotografové Rostislav Kubánek a Tomáš Helísek ze skupiny Street Report.

Street Report je fotografické uskupení, které se původně zformovalo na Facebooku a zaměřuje se na pouliční fotografii. Poměrně rychle ovšem přerostlo formát skupiny na sociálních sítích - členové se totiž scházejí i osobně. Jde tedy o jakousi kombinaci klasického fotoklubu, jak je známe z dřívějška, a moderní komunikace přes sociální sítě.

Rostislav Kubánek se zaměřuje především na minimalistickou fotografii, nedávno byly jeho práce k vidění v pražské X-Foto Gallery.

Olomoucký fotograf Tomáš Helísek se i přes svůj handicap (svět vidí z perspektivy vozíčkáře) snaží zachytit každodenní okamžiky, ale i věci, které se nemusí nikdy opakovat. Nejraději a nejčastěji fotí reportáže.

Shodou okolností oba pracují s fotoaparáty značky Fujifilm.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Cena plynu pro evropský trh sestoupila na nejnižší úroveň od července

Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes klesla na nejnižší úroveň od července, přispěly k tomu vysoké námořní dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG) a růst dodávek prostřednictvím potrubí z Norska. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku kolem 16:00 SELČ vykazovala pokles o téměř sedm procent na 173 eur (zhruba 4.300 Kč) za megawatthodinu (MWh).

Během dne cena sestoupila až pod 170 eur za MWh. Stále však zůstává několikanásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.

Analytici ze společnosti Refinitiv podle agentury Reuters uvedli, že předpokládaná vlna chladného počasí v severozápadní Evropě příští týden zvýší spotřebu energie na vytápění. Dodali však, že tlaky na růst cen zmírňují rostoucí produkce plynu v Norsku a vysoké tempo dodávek LNG.

Agentura DPA poukázala rovněž na příznivý vývoj zásob plynu v evropských zemích. Podle údajů organizace Gas Infrastructure Europe (GIE) byly zásobníky plynu v Evropské unii o víkendu plné z více než 87 procent. V Německu, které je největším spotřebitelem plynu v Evropě, činila naplněnost zásobníků přes 91 procent a v České republice přes 85 procent.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

České volejbalistky na MS podruhé prohrály

České volejbalistky ve druhém zápase na mistrovství světa nestačily na Japonsko. Na rozdíl od úvodního duelu s Brazílií dnes neuhrály ani set. Japonkám podlehly za hodinu a čtvrt jednoznačně 0:3 po setech 15:25, 20:25 a 12:25.

Kvalitní servis, hbitá obrana a rychlá útočná hra japonských volejbalistek byla nad síly českého týmu, který hraje na světovém šampionátu po dvanácti letech. Nejproduktivnější hráčkou zápasu byla s dvaceti body japonská kapitánka Sarina Kogaová. České útočnice se těžko prosazovaly. Nejúspěšnější z nich Michaela Mlejnková zaznamenala ze své smečařské pozice sedm bodů.

Japonky po výhře nad Kolumbií jednoznačně ovládly i svůj druhý zápas ve skupině D. Češky se budou o první vítězství snažit ve středu od 18:00 proti Argentině, která by měla být papírově schůdnějším soupeřem než Brazílie a Japonsko

Další zprávy