To bylo léto! 20 vítězných fotek ze soutěže fotografů sdružených ve Street reportu

V galerii najdete dvacet nejlepších snímků ze soutěže
2. místo: Lucie Šiprová
3. místo: John Gravy
4. místo: Ivana Nádvorníková
5. místo: Verona Bahnová
Foto: Street Report
Foto
25. 9. 2019 7:00
Česká fotografická skupina Street Report vyhlásila vítěze soutěže o nejlepší fotku letošního léta. První místo získal Jan Sysel, cenou pro vítěze byl jeden z momentálně nejlepších fotoaparátů určených pro takzvanou pouliční fotografii. V galerii si můžete prohlédnout vítězné snímky.

Street Report vznikl původně jen jako skupina na Facebooku, postupně ale tento rámec přesáhl a funguje jako novodobá forma fotoklubu. Jeho členové se totiž poměrně pravidelně scházejí, což pro facebookové skupiny není vůbec běžné.

Skupina, která sdružuje velmi pokročilé fotografy, amatéry i úplné začátečníky letos vyhlásila velkou fotografickou soutěž na téma léto. Cenou pro vítěze byl přitom fotoaparát Panasonic Lumix GX9, který je považován za jeden z momentálně nejvhodnějších přístrojů pro takzvanou pouliční fotografii.

Zaměření soutěže ovšem tentokrát přesáhlo rámec fotografování v ulicích - účastnit se mohly jakékoli snímky, které vyjadřují léto a letní atmosféru.

"Do finálového kola se dostalo dvacet nejlépe hodnocených fotek. Každý z porotců vytvořil své pořadí od prvního do dvacátého místa a udělil snímkům body. Ty se pak sečetly a výsledek určil vítěze," říká předseda poroty a administrátor skupiny Street Report Jan Jirkovský. "Hodnocení a bodování probíhalo zcela anonymně, žádný z porotců neznal jméno autora hodnocené fotky a nevěděl ani to, jak snímek hodnotili ostatní porotci," dodal. 

V porotě kromě jejího předsedy Jana Jirkovského byli fotografové Martina Houdek a Tomáš Vocelka (oba jsou vítězi jedné z kategorií prestižní soutěže Czech Press Photo) a také zástupci firmy Panasonic.

Pořadí na prvních třech místech:

  1. Jan Sysel  (71 bodů)
  2. Lucie Šiprová (63 bodů)
  3. John Gravy (62 bodů)

Dvacet nejlepších fotek v pořadí najdete ve fotogalerii u tohoto článku.

Rubrika Foto na Aktuálně.cz se skupinou Street Report dlouhodobě spolupracuje.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy