To bylo léto! 20 vítězných fotek ze soutěže fotografů sdružených ve Street reportu

V galerii najdete dvacet nejlepších snímků ze soutěže
2. místo: Lucie Šiprová
3. místo: John Gravy
4. místo: Ivana Nádvorníková
5. místo: Verona Bahnová
Foto: Street Report
Foto
25. 9. 2019 7:00
Česká fotografická skupina Street Report vyhlásila vítěze soutěže o nejlepší fotku letošního léta. První místo získal Jan Sysel, cenou pro vítěze byl jeden z momentálně nejlepších fotoaparátů určených pro takzvanou pouliční fotografii. V galerii si můžete prohlédnout vítězné snímky.

Street Report vznikl původně jen jako skupina na Facebooku, postupně ale tento rámec přesáhl a funguje jako novodobá forma fotoklubu. Jeho členové se totiž poměrně pravidelně scházejí, což pro facebookové skupiny není vůbec běžné.

Skupina, která sdružuje velmi pokročilé fotografy, amatéry i úplné začátečníky letos vyhlásila velkou fotografickou soutěž na téma léto. Cenou pro vítěze byl přitom fotoaparát Panasonic Lumix GX9, který je považován za jeden z momentálně nejvhodnějších přístrojů pro takzvanou pouliční fotografii.

Zaměření soutěže ovšem tentokrát přesáhlo rámec fotografování v ulicích - účastnit se mohly jakékoli snímky, které vyjadřují léto a letní atmosféru.

"Do finálového kola se dostalo dvacet nejlépe hodnocených fotek. Každý z porotců vytvořil své pořadí od prvního do dvacátého místa a udělil snímkům body. Ty se pak sečetly a výsledek určil vítěze," říká předseda poroty a administrátor skupiny Street Report Jan Jirkovský. "Hodnocení a bodování probíhalo zcela anonymně, žádný z porotců neznal jméno autora hodnocené fotky a nevěděl ani to, jak snímek hodnotili ostatní porotci," dodal. 

V porotě kromě jejího předsedy Jana Jirkovského byli fotografové Martina Houdek a Tomáš Vocelka (oba jsou vítězi jedné z kategorií prestižní soutěže Czech Press Photo) a také zástupci firmy Panasonic.

Pořadí na prvních třech místech:

  1. Jan Sysel  (71 bodů)
  2. Lucie Šiprová (63 bodů)
  3. John Gravy (62 bodů)

Dvacet nejlepších fotek v pořadí najdete ve fotogalerii u tohoto článku.

Rubrika Foto na Aktuálně.cz se skupinou Street Report dlouhodobě spolupracuje.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Stav posledního zraněného po pátečním úniku jedovatých plynů v plzeňské firmě se stále zlepšuje. Z nemocnice by měl být propuštěn příští týden.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy