Výstava minimalistických fotek v X-Foto Gallery: působivé snímky a dobročinný cíl

Ve fotogalerii u tohoto článku najdete ukázky z výstavy.
Z výstavy Minimální světy v X-Foto Gallery Cafe
Z výstavy Minimální světy v X-Foto Gallery Cafe
Z výstavy Minimální světy v X-Foto Gallery Cafe
Z výstavy Minimální světy v X-Foto Gallery Cafe
Foto: Rostislav Kubánek
Foto
6. 9. 2019 13:32
V pražském X-Foto Gallery Cafe začíná v pátek 6. září výstava minimalistických fotografií Oto Sládka a Rostislava Kubánka, která kromě samotných snímků nabídne i možnost přispět na dobročinné účely - konkrétně na mobilní hospic Ondrášek a na výcvik asistenčních psů pro handicapované.

"Výstava je prodejní, plně charitativní. Kompletní příjem z prodeje fotek půjde na dobročinné projekty," uvádějí autoři výstavy. Konkrétně se Rostislav Kubánek a Oto Sládek rozhodli podpořit dva projekty. 

Výtěžek z prodeje fotografií prvně jmenovaného autora bude věnován na konto společnosti Pomocné tlapky, která se zabývá výcvikem asistenčních psů pro handicapované a je ve své činnosti zcela odkázána na donátory, jelikož asistenční pes na rozdíl od psa slepeckého není indikován jako kompenzační pomůcka. 

Příjem z prodeje fotografií druhého autora bude věnován na konto Mobilního hospicu Ondrášek, který pomáhá nevyléčitelně nemocným dospělým i dětem strávit poslední dny v životě důstojně a doma. 

Rostislav Kubánek (*1977) o sobě říká, že je minimalistou v životě i ve fotografii. Je pozorovatelem a obdivovatelem soudobé architektury, především ve stylu funkcionalismu, brutalismu a postmodernismu. Od toho se odvíjí i jeho střídmé pojetí pouliční fotografie - záměrně se vyhýbá komplikovaným scénám a dějům. Jeho oblíbeným tématem je zachycení člověka v interakci se současnou architekturou.

Oto Sládek (*1972) je fotograf, kybernetik, básník a cestovatel. Stylově se zaměřuje na minimalismus a kontemplativní fotografii s občasnými přesahy do dalších směrů - například do výrazně graficky a barevně pojímané street fotografie. Díky své profesi hodně cestuje zejména po severní polokouli, a také se dostává na nezvyklá místa, od pouští, po tundru, až po industriální objekty či galerie. Vizuální přístup vždy kombinuje s krátkou textovou poetickou formou, která dotváří individuální zápisky místa, dojmů z atmosféry. Typickou součástí jeho fotografií je pak hra se saturací, protože život je v jeho pojetí zkrátka… barevný.

Oba autory můžete sledovat na Instagramu:

O výstavě:

  • Název: Minimální světy
  • Autoři: Rostislav Kubánek, Oto Sládek
  • Místo konání: X-Foto Gallery Cafe, Hybernská 1009/24, 110 00 Praha
  • Trvání výstavy: od 6. září do 26. září.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy