Výstava minimalistických fotek v X-Foto Gallery: působivé snímky a dobročinný cíl

Foto: Rostislav Kubánek
Foto
6. 9. 2019 13:32
V pražském X-Foto Gallery Cafe začíná v pátek 6. září výstava minimalistických fotografií Oto Sládka a Rostislava Kubánka, která kromě samotných snímků nabídne i možnost přispět na dobročinné účely - konkrétně na mobilní hospic Ondrášek a na výcvik asistenčních psů pro handicapované.

"Výstava je prodejní, plně charitativní. Kompletní příjem z prodeje fotek půjde na dobročinné projekty," uvádějí autoři výstavy. Konkrétně se Rostislav Kubánek a Oto Sládek rozhodli podpořit dva projekty. 

Výtěžek z prodeje fotografií prvně jmenovaného autora bude věnován na konto společnosti Pomocné tlapky, která se zabývá výcvikem asistenčních psů pro handicapované a je ve své činnosti zcela odkázána na donátory, jelikož asistenční pes na rozdíl od psa slepeckého není indikován jako kompenzační pomůcka. 

Příjem z prodeje fotografií druhého autora bude věnován na konto Mobilního hospicu Ondrášek, který pomáhá nevyléčitelně nemocným dospělým i dětem strávit poslední dny v životě důstojně a doma. 

Rostislav Kubánek (*1977) o sobě říká, že je minimalistou v životě i ve fotografii. Je pozorovatelem a obdivovatelem soudobé architektury, především ve stylu funkcionalismu, brutalismu a postmodernismu. Od toho se odvíjí i jeho střídmé pojetí pouliční fotografie - záměrně se vyhýbá komplikovaným scénám a dějům. Jeho oblíbeným tématem je zachycení člověka v interakci se současnou architekturou.

Oto Sládek (*1972) je fotograf, kybernetik, básník a cestovatel. Stylově se zaměřuje na minimalismus a kontemplativní fotografii s občasnými přesahy do dalších směrů - například do výrazně graficky a barevně pojímané street fotografie. Díky své profesi hodně cestuje zejména po severní polokouli, a také se dostává na nezvyklá místa, od pouští, po tundru, až po industriální objekty či galerie. Vizuální přístup vždy kombinuje s krátkou textovou poetickou formou, která dotváří individuální zápisky místa, dojmů z atmosféry. Typickou součástí jeho fotografií je pak hra se saturací, protože život je v jeho pojetí zkrátka… barevný.

Oba autory můžete sledovat na Instagramu:

O výstavě:

  • Název: Minimální světy
  • Autoři: Rostislav Kubánek, Oto Sládek
  • Místo konání: X-Foto Gallery Cafe, Hybernská 1009/24, 110 00 Praha
  • Trvání výstavy: od 6. září do 26. září.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 3 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy