Top fotky 2018: Tomáš Vocelka - letecké fotky české krajiny a pohled z pražských věží

Top fotky 2018: Tomáš Vocelka - letecké fotky české krajiny a pohled z pražských věží
Vysoko a volný. Fotografie pořízená v centru Londýna.
Jako by jeho myšlenky utíkaly někam daleko, ke korunám stromů. Zaujala mě téměř komiksová bublina, která se díky odrazu vznášela nad hlavou muže v černém. Londýn.
Duhově barevná krajina kolem italského Castelluccia, které bylo před dvěma lety zničeno tragickým zemětřesením a stále se z toho nemůže vzpamatovat. Reportáž vyšla na Aktuálně.cz.
Depo metra v pražské Hostivaři. Fotka, která vyšla na Aktuálně.cz v jedné z četných leteckých fotogalerií. Ty vznikají díky skvělé spolupráci s magazínem Flying Revue a s pilotem Jiřím Prušou.
Foto: Tomáš Vocelka
dap dap, Foto
Aktualizováno 29. 12. 2018 23:20
Pojďte se s námi v novém seriálu podívat na nejzajímavější snímky, které vznikly díky fotografům, kteří pracují pro nakladatelství Economia. Jejich práci znáte z Aktuálně.cz, z Hospodářských novin a z řady dalších titulů, které pod Economii patří. Ve třetím díle přinášíme snímky Tomáše Vocelky, vítěze Czech Press Photo 2018 v kategorii Proměny Prahy.

Tomáš Vocelka působí v médiích nepřetržitě už 28 let. Prošel řadou funkcí od fotografa, reportéra až po hlavního editora MF DNES a zástupce šéfredaktora. Nyní připravuje rubriku Foto na Aktuálně.cz a fotí pro Magazín Aktuálně.cz. Letos zvítězil v Czech Press Photo v kategorii Proměny Prahy. 

Má mimo jiné ocenění z velkých světových fotosoutěží Sony World Photography Awards a Olympus Global Open Photo Contest. Jeho snímek vyšel na titulní straně španělského cestovatelského magazínu National Geographic Viajes, publikoval v řadě časopisů a jeho fotografie se také stala titulním snímkem vyhledávače Bing od Microsoftu.

"Letošní rok byl pro mě opravdu vydařený, vystavoval jsem v kavárně pražské Leica Gallery soubor Geometrie města. Společně s pilotem a fotografem Jiřím Prušou jsme měli výstavu leteckých fotografií Báječný svět létání v prestižních prostorách pražského Karolina. A pak přišel úspěch v soutěži Czech Press Photo a vítězství v kategorii Proměny Prahy," říká. "Velkou radost mi také dělal stále rostoucí zájem čtenářů o rubriku Foto na Aktuálně.cz, o kterou se starám."

Práci Tomáše Vocelky můžete sledovat kromě Aktuálně.cz také na jeho Instagramu: instagram.com/tomvocelka/ nebo instagram.com/tomvocelkastreet/.

 

Právě se děje

Další zprávy