Neobvyklá krása Prahy z letadla. Takhle vypadají z výšky okrajové části metropole

Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
Aktualizováno 28. 5. 2019 6:10
Zapomeňte na chvíli na všechny ty nádherné pražské památky. V hlavním městě je spousta míst, která míjíme v každodenním životě, aniž bychom si jich nějak zvlášť všímali. Sídliště, stanice metra, nákupní centra. A také třeba pivovary nebo autobazary. I ty však mají své kouzlo. Pojďte se na ně podívat z výšky - jak vypadají z kabiny malého letadla.

Expedice 100 let - 100 letišť

100 let 100 letišť
  • Expedice chce připomenout 100 let československého letectví
  • Pořádá ji magazín Flying Revue
  • Jejím cílem je během letošního roku přistát na stovce letišť v České a Slovenské republice a vytvořit mezi nimi pomyslný letecký most
  • Web: 100-let-100-letist.flying-revue.cz/

Fotografie v této galerii vznikly tak trochu mimochodem, během projektu Vltava z výšky, na kterém spolupracujeme s pilotem Jiřím Prušou. Malá jednomotorová letadla nesmí nad centrum Prahy a samozřejmě ani do blízkosti letiště na Ruzyni. Bylo tedy potřeba obletět hlavní město nad jeho okrajovými částmi. Právě tam se nachází řada objektů, které všichni známe z každodenního života. A tak jsme se rozhodli některé z nich během obletu vyfotografovat. 

Projekt Vltava z výšky vzniká v rámci expedice 100 let - 100 letišť. Pořádá ji časopis Flying Revue a jejím cílem je oslavit 100 let československého letectví. Aktuálně.cz se na akci podílí jako mediální partner.

"Uvědomili jsme si, že na našem webu a v časopise Flying Revue prezentujeme fotografie a videa z našich leteckých expedic téměř po celém světě, ale našim zemím jsme se zatím tak dobře nevěnovali," vysvětluje pilot Jiří Pruša, proč se do expedice po československých letištích pustil.

 

Právě se děje

Další zprávy