reklama
 
 

Neobvyklá krása Prahy z letadla. Takhle vypadají z výšky okrajové části metropole

Aktualizováno 28. 5. 2019 6:10
Zapomeňte na chvíli na všechny ty nádherné pražské památky. V hlavním městě je spousta míst, která míjíme v každodenním životě, aniž bychom si jich nějak zvlášť všímali. Sídliště, stanice metra, nákupní centra. A také třeba pivovary nebo autobazary. I ty však mají své kouzlo. Pojďte se na ně podívat z výšky - jak vypadají z kabiny malého letadla.
Expedice 100 let - 100 letišť

Expedice 100 let - 100 letišť

 • Expedice chce připomenout 100 let československého letectví
 • Pořádá ji magazín Flying Revue
 • Jejím cílem je během letošního roku přistát na stovce letišť v České a Slovenské republice a vytvořit mezi nimi pomyslný letecký most
 • Web: 100-let-100-letist.flying-revue.cz/

Fotografie v této galerii vznikly tak trochu mimochodem, během projektu Vltava z výšky, na kterém spolupracujeme s pilotem Jiřím Prušou. Malá jednomotorová letadla nesmí nad centrum Prahy a samozřejmě ani do blízkosti letiště na Ruzyni. Bylo tedy potřeba obletět hlavní město nad jeho okrajovými částmi. Právě tam se nachází řada objektů, které všichni známe z každodenního života. A tak jsme se rozhodli některé z nich během obletu vyfotografovat. 

Projekt Vltava z výšky vzniká v rámci expedice 100 let - 100 letišť. Pořádá ji časopis Flying Revue a jejím cílem je oslavit 100 let československého letectví. Aktuálně.cz se na akci podílí jako mediální partner.

"Uvědomili jsme si, že na našem webu a v časopise Flying Revue prezentujeme fotografie a videa z našich leteckých expedic téměř po celém světě, ale našim zemím jsme se zatím tak dobře nevěnovali," vysvětluje pilot Jiří Pruša, proč se do expedice po československých letištích pustil.

autor: Tomáš Vocelka | 8. 9. 2018 15:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama