Neobvyklá krása Prahy z letadla. Takhle vypadají z výšky okrajové části metropole

Depo metra v Hostivaři. Tento snímek i řadu dalších si můžete prohlédnout v galerii u tohoto článku.
Branický pivovar
Autobazar AAA Auto, Praha-Čimice
Hlubočepský viadukt na takzvaném Pražském Semmeringu
Stanice metra Střížkov
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
Aktualizováno 28. 5. 2019 6:10
Zapomeňte na chvíli na všechny ty nádherné pražské památky. V hlavním městě je spousta míst, která míjíme v každodenním životě, aniž bychom si jich nějak zvlášť všímali. Sídliště, stanice metra, nákupní centra. A také třeba pivovary nebo autobazary. I ty však mají své kouzlo. Pojďte se na ně podívat z výšky - jak vypadají z kabiny malého letadla.

Expedice 100 let - 100 letišť

100 let 100 letišť
  • Expedice chce připomenout 100 let československého letectví
  • Pořádá ji magazín Flying Revue
  • Jejím cílem je během letošního roku přistát na stovce letišť v České a Slovenské republice a vytvořit mezi nimi pomyslný letecký most
  • Web: 100-let-100-letist.flying-revue.cz/

Fotografie v této galerii vznikly tak trochu mimochodem, během projektu Vltava z výšky, na kterém spolupracujeme s pilotem Jiřím Prušou. Malá jednomotorová letadla nesmí nad centrum Prahy a samozřejmě ani do blízkosti letiště na Ruzyni. Bylo tedy potřeba obletět hlavní město nad jeho okrajovými částmi. Právě tam se nachází řada objektů, které všichni známe z každodenního života. A tak jsme se rozhodli některé z nich během obletu vyfotografovat. 

Projekt Vltava z výšky vzniká v rámci expedice 100 let - 100 letišť. Pořádá ji časopis Flying Revue a jejím cílem je oslavit 100 let československého letectví. Aktuálně.cz se na akci podílí jako mediální partner.

"Uvědomili jsme si, že na našem webu a v časopise Flying Revue prezentujeme fotografie a videa z našich leteckých expedic téměř po celém světě, ale našim zemím jsme se zatím tak dobře nevěnovali," vysvětluje pilot Jiří Pruša, proč se do expedice po československých letištích pustil.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy