reklama
 
 

Labe z nebe: 39 leteckých fotek od Pravčické brány po Roudnici a bonus navíc

10. 9. 2018 6:03
Nafotili jsme z výšky celou Vltavu, od pramenů až po soutok s Labem. Společné letecké expedice Aktuálně.cz a magazínu Flying-Revue tím ovšem nekončí! Startujeme další velký projekt: s pilotem Jiřím Prušou jsme se vydali proti proudu Labe. Začali jsme u Hřenska, první etapa leteckého focení skončila nad Roudnicí. Podívejte se na snímky krás i jizev ve tváři severočeské krajiny.
Expedice 100 let - 100 letišť

Expedice 100 let - 100 letišť

 • Expedice chce připomenout 100 let československého letectví
 • Pořádá ji magazín Flying Revue
 • Jejím cílem je během letošního roku přistát na stovce letišť v České a Slovenské republice a vytvořit mezi nimi pomyslný letecký most
 • Web: 100-let-100-letist.flying-revue.cz/

Je tady nový projekt. S pilotem Jiřím Prušou z Flying-Revue přilétáme v kabině malého Dynamicu WT-9 nad Hřensko. Plán je jasný, rádi bychom vám na fotkách ukázali krásy české krajiny podél Labe.

Začínáme vlastně docela legračně. "Když už jsme tady, nesmíme určitě zapomenout na Pravčickou bránu, která je od kaňonu Labe vzdálena vzdušnou čarou jen tři kilometry," říkáme si. Krajinu sleduje Jiří jako pilot i já jako fotograf. Jenže… My ji na první pohled nemůžeme najít! Oba jsme tam byli mnohokrát pěšky jako turisté. Z Hřenska nahoru po silnici, pak tam vede pěšina lesem. Zdá se to jednoduché.

Ale shora to tak jednoduše nevypadá, zvlášť když si musíme dávat pozor na hranici s Německem. Pravčická brána se schovává mezi skalami, ale nakonec ji přece jen pohledem vypátráme.

Pak už se vydáváme proti proudu k Děčínu, a dál směrem na Ústí nad Labem. Po cestě k Roudnici uděláme jednu malou odbočku do pevnostního města Terezín na Ohři - a první etapu končíme u vodáckého a veslařského kanálu v Račicích.

Krajina je to nádherná - a jak uvidíte na fotkách, občas i pořádně zjizvená různými kamenolomy, pískovnami či průmyslovými objekty.

Na konec galerie jsme ještě přidali pár bonusových záběrů, které už s tokem Labe nesouvisejí, ale připadly nám zajímavé při cestě zpátky na domovské letiště.

Podél Vltavy a nyní proti proudu Labe jsme se vydali s pilotem Jiřím Prušou v rámci expedice 100 let - 100 letišť, jejímž cílem je oslavit a připomenout 100 let československého letectví. 

"Uvědomili jsme si, že na našem webu a v časopise Flying-Revue prezentujeme fotografie a videa z našich leteckých expedic po téměř celém světě, ale našim zemím jsme se zatím tak dobře nevěnovali," vysvětlil pilot Jiří Pruša, jak celá myšlenka na expedici 100 let - 100 letišť vznikla. 

Expedici pořádá magazín Flying-Revue a Aktuálně.cz se na akci podílí jako mediální partner. Snímky Labe a Vltavy vznikly díky této spolupráci. Část z nich budete moci uvidět i na připravované říjnové výstavě z expedic Jiřího Pruši v pražském Karolinu (podrobnosti se brzy dočtete na Aktuálně.cz i ve Flying-Revue).

autor: Tomáš Vocelka | 10. 9. 2018 6:03

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama