reklama
 
 

Top fotky 2018: Lukáš Bíba měl před objektivem lezce Adama Ondru i Rolling Stones

28. 12. 2018 10:05
Pojďte se s námi v novém seriálu podívat na nejzajímavější snímky, které vznikly díky fotografům, kteří pracují pro nakladatelství Economia. Jejich práci znáte z Aktuálně.cz, z Hospodářských novin a z řady dalších titulů, které pod Economii patří. Ve druhém díle přinášíme snímky Lukáše Bíby, vítěze Czech Press Photo 2018 v kategorii Sport.

Lukáš Bíba je fanoušek skupiny U2 a lezec. "Jako dítě jsem nefotil ani jsem netoužil stát se fotografem," říká a vysvětluje, že ještě na rumburském gymnáziu toužil stát se geografem.

Po studiích na Přírodovědecké fakultě UK ale potkal po koncertě U2 své budoucí kolegy a tím začala jeho profesní kariéra v médiích. Působil v redakcích iDNES.cz, MF DNES a nyní již mnoho let pracuje ve vydavatelství Economia. Spolupracuje s magazínem Reportér, projektem Creative Mornings a organizací Člověk v tísni, pro kterou fotí filmový festival Jeden svět.

Co ho jako fotografa nejvíce bavilo během uplynulého roku? "Samozřejmě focení na Mistrovství světa v lezení v Innsbrucku, ze kterého vznikla série s Adamem Ondrou. (Série pak uspěla na Czech Press Photo, pozn. red). Ale radost mi udělala i spousta jiných fotek - třeba koncertních," říká fotograf. 

Pokud byste jeho práci chtěli sledovat soustavněji, můžete to udělat třeba prostřednictvím Instagramu: (instagram.com/lukasbiba/)

autoři: vot, dap | 28. 12. 2018 10:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama