Eurovize

Eurovizi vyhrála italská rocková skupina Maneskin

Vítězem mezinárodní písňové soutěže Eurovize se stala rocková skupina Maneskin z Itálie. Země v soutěži uspěla potřetí, naposledy titul získal Toto Cutugno v roce 1990. Finálovému večeru přihlíželo 3500 fanoušků, kteří se předtím prokázali negativním testem.

Seskupení Maneskin bylo favoritem sázkových kanceláří, v tabulce nicméně zaostávalo za interprety ze Švýcarska, Francie a Malty. K vítězství mu pomohly hlasy diváků. Maneskin v dánštině znamená měsíční svit. Kapela název zvolila jako hold zemi, ze které pochází její hráčka na baskytaru Victoria. Skupina získala 529 bodů. Druhá skončila Francie a třetí Švýcarsko.

Českou republiku v nizozemském Rotterdamu zastupoval zpěvák a tanečník Benny Cristo, který je domácímu publiku znám spíše jako Ben Cristovao. Do finále nepostoupil.

Zdroj: ČTK

Kvůli pandemii nebudou soutěž Eurovize ani festival Glastonbury

Kvůli šíření nového typu koronaviru se letos v nizozemském Rotterdamu neuskuteční mezinárodní písňová soutěž Eurovize. Na ní měli v květnu účinkovat zástupci více než 50 zemí světa včetně zpěváka a tanečníka Bena Cristovaa, kterého vyslala Česká republika. "Samozřejmě s rozhodnutím Eurovizi zrušit souhlasím a myslím, že bychom se teď všichni měli soustředit na aktuálnější témata, jako je zdraví, imunita a pomoc ostatním," uvedl Cristovao. Ze stejného důvodu jako Eurovize byl zrušen i letošní ročník britského hudebního festivalu Glastonbury, který se měl konat v červnu. Hlavními hvězdami se měli stát Paul McCartney, Kendrick Lamar, Taylor Swiftová, Lana del Rey či Herbie Hancock. Více než 130 tisíc lístků se v říjnu vyprodalo za 34 minut.

Zdroj: ČTK
Pokračovat