Elton John v Británii naposledy vystoupí na festivalu Glastonbury

Britský hudebník Elton John se v červnu 2023 stane hlavní hvězdou nedělního programu festivalu Glastonbury. Odehraje tam svůj poslední anglický koncert, oznámili pořadatelé.

Klavírista a zpěvák, jemuž bude tou dobou 76 let, zahájil rozlučkové turné v září 2018. Posléze ho na dva roky přerušil kvůli pandemii koronaviru. Minulý měsíc se rozloučil s americkými fanoušky. V plánu má ještě vystoupení v Austrálii, na Novém Zélandu a vybraných evropských zemích, avšak už ne v Česku. Zřejmě úplně poslední koncert absolvuje v červnu ve Stockholmu, uvedla agentura AP.

Festival Glastonbury se od roku 1970 koná na rodinné farmě v hrabství Somerset. Vloni a předloni byl zrušen kvůli pandemii. Navštěvuje ho zhruba 210 tisíc lidí včetně diváků, dobrovolníků a personálu. Lístky na příští ročník se na začátku listopadu prodaly za pouhou hodinu.

Zdroj: ČTK

Ve věku 87 let zemřela francouzská herečka Mylène Demongeot

Jako Milady ze dvoudílných Tří mušketýrů natočených začátkem 60. let minulého století nebo v sérii filmů o Fantomasovi, kde hrála s Jeanem Maraisem a Louisem de Funèsem, proslula Mylène Demongeot. O úmrtí umělkyně, která za sebou měla sedmdesátiletou kariéru a zhruba stejný počet filmů, ve čtvrtek večer informovala agentura AFP.

Rodačka z Nice, vlastním jménem Marie-Helene Demongeot, začala účinkovat ve filmech jako sedmnáctiletá. Když jí bylo 20 roků, upozornila na sebe rolí Abigail v Čarodějkách ze Salemu, kde jejími partnery byli Simone Signoret a Yves Montand. Hvězdným desetiletím herečky, která pro své blond vlasy a usměvavou tvář bývala přirovnávaná k Brigitte Bardot, pak byla 60. léta, kdy hrála jak ve Třech mušketýrech, tak ve snímcích o Fantomasovi.

V pozdějších letech žena, která se angažovala také v ochraně zvířat a životního prostředí, vystupovala třeba ve snímcích Válka policajtů z roku 2004, Láska k pronájmu či Polibek od Beatrice. Ten měl premiéru před pěti lety.

Herečka, jejíž matka pocházela z Ukrajiny, byla podruhé vdaná za režiséra Marka Simenona, syna známého spisovatele detektivních příběhů Georgese Simenona. Ovdověla v roce 1999.

Zdroj: ČTK
Pokračovat