Top Gear má nového Clarksona. BBC ho najala na tři roky

ČTK ČTK
17. 6. 2015 7:53
Chris Evans má zkušenosti s moderováním z rádia a patří mezi velké automobilové fanoušky.
Chris Evans
Chris Evans | Foto: ČTK

Londýn – Vyhozeného hlavního moderátora Jeremyho Clarksona nahradí v zábavném motoristickém pořadu Top Gear 49letý moderátor Chris Evans. Oznámila to britská televize BBC, která mezinárodně známou show produkuje. Evans se Top Gearu upsal na tři roky.

"Slibuji, že učiním maximum, abych navázal na to, co se tu dosud odehrálo, a posunul show dál," řekl Evans, jenž dříve pracoval mimo jiné v rozhlasové stanici BBC Radio 2.

Poslední díl Top Gearu v osvědčené moderátorské sestavě Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond bude v Británii odvysílán v létě. BBC zatím neoznámila, koho bude mít Evans po svém boku jako spolumoderátory.

BBC Clarksonovi neobnovila smlouvu poté, co tento svérázný moderátor v březnu udeřil producenta, protože neměl připravené teplé jídlo. Výpověď vyvolala ostré protesty fanoušků 55letého Clarksona.

Top Gear se dosud vysílal ve více než 200 zemích, včetně České republiky, a sledovalo ho kolem 300 milionů lidí. Jde o jeden z nejúspěšnějších a nejvýnosnějších pořadů BBC.

Clarkson už byl před odvoláním "v podmínce" kvůli svým dřívějším kontroverzním výrokům. Například označoval Mexičany za "lenochy a budižkničemy". V roce 2011 vyvolal poprask, když prohlásil, že stávkující zaměstnanci veřejného sektoru by měli být zastřeleni. BBC v minulosti také řešila stížnosti na Clarksonův "postřeh" spojující řidiče kamionů s vrahy prostitutek, nebo na tvrzení, že bývalý britský premiér Gordon Brown je "jednooký skotský idiot".

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hlavní vyjednavač pro brexit Barnier: Lhůta na dohodu o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií je příliš krátká

Lhůta pro vyjednání dohody o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií po brexitu je extrémně krátká. V projevu na univerzitě v severoirské metropoli Belfastu to řekl hlavní unijní vyjednavač pro brexit Michel Barnier. Británie opustí EU v pátek. Dohodu o budoucích vztazích by měli Londýn a Brusel vyjednat v následujícím přechodném období, které ovšem bude trvat jen do konce letošního roku.

Další zprávy