Ať BMW bliká na hajlování! Největší excesy hvězdy Top Gearu

Jeremy Clarkson
Ve stejném roce se mu podařilo vyvolat vlnu nevole v dalším státě. Rumunsko označil  jako zemi "boratů, cikánů a ruských playboyů". Kvůli tomu na něj podala oficiální stížnost tamní vláda s tím, že zemi kazí reputaci v zahraničí a škodí turistickému průmyslu.
Jeremy Clarkson měl jeden z testovaných automobilů označit jako "přiteplený". BBC se v prosinci 2006 za jeho homofobní narážky omluvila prostřednictvím webových stránek.
Další zemi, které se moderátor znelíbil, byla Malajsie. Tamní automobil Perodua Kelisa označil za nejhorší na světě. Řekl také, že byl vyroben "lidmi z džungle, kteří nosí místo bot listy". (duben 2007)
Na otázku, zda by se v Top Gearu mohlo objevovat více žen, odpověděl: "A kdo myslíte, že nám připíná mikroporty?" Touto narážkou pobouřil většinu britských žen.
Foto: Profimedia.cz
Petra Jansová ČTK Profimedia.cz, Petra Jansová, ČTK
12. 3. 2015 10:21
Svými narážkami se moderátor Jeremy Clarkson dotkl Albánců, Argentinců, Indů, Němců, homosexuálů, žen i handicapovaných.

Londýn - Britská televize BBC v pondělí odvolala moderátora Top Gearu Jeremyho Clarksona, když fyzicky napadl producenta pořadu kvůli jídlu. Diváci tak přijdou o nejnovější díl, který se měl vysílat tuto neděli.

Nejde zdaleka o první kontroverzi slavného moderátora nejúspěšnějšího motoristického magazínu na světě. Už v minulosti se svými narážkami v pořadu stal terčem kritiky. Připomeňte si ty nejznámější.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy