Ať BMW bliká na hajlování! Největší excesy hvězdy Top Gearu

Jeremy Clarkson
Ve stejném roce se mu podařilo vyvolat vlnu nevole v dalším státě. Rumunsko označil  jako zemi "boratů, cikánů a ruských playboyů". Kvůli tomu na něj podala oficiální stížnost tamní vláda s tím, že zemi kazí reputaci v zahraničí a škodí turistickému průmyslu.
Jeremy Clarkson měl jeden z testovaných automobilů označit jako "přiteplený". BBC se v prosinci 2006 za jeho homofobní narážky omluvila prostřednictvím webových stránek.
Další zemi, které se moderátor znelíbil, byla Malajsie. Tamní automobil Perodua Kelisa označil za nejhorší na světě. Řekl také, že byl vyroben "lidmi z džungle, kteří nosí místo bot listy". (duben 2007)
Na otázku, zda by se v Top Gearu mohlo objevovat více žen, odpověděl: "A kdo myslíte, že nám připíná mikroporty?" Touto narážkou pobouřil většinu britských žen.
Foto: Profimedia.cz
Petra Jansová ČTK Profimedia.cz, Petra Jansová, ČTK
12. 3. 2015 10:21
Svými narážkami se moderátor Jeremy Clarkson dotkl Albánců, Argentinců, Indů, Němců, homosexuálů, žen i handicapovaných.

Londýn - Britská televize BBC v pondělí odvolala moderátora Top Gearu Jeremyho Clarksona, když fyzicky napadl producenta pořadu kvůli jídlu. Diváci tak přijdou o nejnovější díl, který se měl vysílat tuto neděli.

Nejde zdaleka o první kontroverzi slavného moderátora nejúspěšnějšího motoristického magazínu na světě. Už v minulosti se svými narážkami v pořadu stal terčem kritiky. Připomeňte si ty nejznámější.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Škodu za tři miliony korun způsobil noční požár penzionu ve Slaném

Škodu odhadovanou na tři miliony korun způsobil v neděli večer požár penzionu ve Slaném na Kladensku. Před příjezdem hasičů bylo z objektu evakuováno šest lidí, nikdo se nezranil. Příčina ohně se vyšetřuje. Na webu o tom informovala mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.

O požáru čtyřpodlažní budovy v Palackého ulici dostali hasiči zprávu kolem 21:15, na místo přijeli zhruba za tři minuty. Zasahovali se šesti cisternami a výškovou technikou. "Velitel zásahu po rychlém průzkumu upřesnil, že jde o plamenné hoření pokojů v horním patře penzionu," uvedla mluvčí. Hasiči prošli objekt v dýchací technice, nikoho ale uvnitř nenašli.

Požár hasiči lokalizovali kolem 22:00. Po uhašení ohně silně zakouřenou budovu odvětrali přetlakovou ventilací. Pro evakuované z penzionu jeho majitelé zajistili místa ve svém druhém ubytovacím zařízení v Praze.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Mezi cenami mexické loterie budou dvě rezidence známých narkobaronů

Mezi hlavními cenami mexické národní loterie budou letos i dvě rezidence zabavené známým narkobaronům Joaquínovi Guzmánovi a Amadovi Carrillovi. Oznámil to mexický prezident Andrés Manuel López Obrador. Slosování se uskuteční na státní svátek 15. září, informovala agentura EuropaPress.

Vyhrát bude možné vilu mrtvého narkobarona Amada Carrilla v mexickém hlavním městě. Nemovitost má zastavěnou plochu 3000 metrů čtverečních, krytý bazén a saunu a její hodnota je odhadována na několik milionů dolarů. Vila narkobarona Guzmána, který má přezdívku El Chapo (Prcek) a odpykává si trest vězení v USA, se nachází v hlavním městě státu Sinaloa Culiacán. Vila se proslavila tím, že z ní v roce 2014 Guzmán uprchl při policejní razii za použití podzemního tunelu. Odhadovaná hodnota nemovitosti je ale podstatně nižší - 200 tisíc dolarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy