Ať BMW bliká na hajlování! Největší excesy hvězdy Top Gearu

Jeremy Clarkson
Ve stejném roce se mu podařilo vyvolat vlnu nevole v dalším státě. Rumunsko označil  jako zemi "boratů, cikánů a ruských playboyů". Kvůli tomu na něj podala oficiální stížnost tamní vláda s tím, že zemi kazí reputaci v zahraničí a škodí turistickému průmyslu.
Jeremy Clarkson měl jeden z testovaných automobilů označit jako "přiteplený". BBC se v prosinci 2006 za jeho homofobní narážky omluvila prostřednictvím webových stránek.
Další zemi, které se moderátor znelíbil, byla Malajsie. Tamní automobil Perodua Kelisa označil za nejhorší na světě. Řekl také, že byl vyroben "lidmi z džungle, kteří nosí místo bot listy". (duben 2007)
Na otázku, zda by se v Top Gearu mohlo objevovat více žen, odpověděl: "A kdo myslíte, že nám připíná mikroporty?" Touto narážkou pobouřil většinu britských žen.
Foto: Profimedia.cz
Petra Jansová ČTK Profimedia.cz, Petra Jansová, ČTK
12. 3. 2015 10:21
Svými narážkami se moderátor Jeremy Clarkson dotkl Albánců, Argentinců, Indů, Němců, homosexuálů, žen i handicapovaných.

Londýn - Britská televize BBC v pondělí odvolala moderátora Top Gearu Jeremyho Clarksona, když fyzicky napadl producenta pořadu kvůli jídlu. Diváci tak přijdou o nejnovější díl, který se měl vysílat tuto neděli.

Nejde zdaleka o první kontroverzi slavného moderátora nejúspěšnějšího motoristického magazínu na světě. Už v minulosti se svými narážkami v pořadu stal terčem kritiky. Připomeňte si ty nejznámější.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy