Ať BMW bliká na hajlování! Největší excesy hvězdy Top Gearu

Jeremy Clarkson
Ve stejném roce se mu podařilo vyvolat vlnu nevole v dalším státě. Rumunsko označil  jako zemi "boratů, cikánů a ruských playboyů". Kvůli tomu na něj podala oficiální stížnost tamní vláda s tím, že zemi kazí reputaci v zahraničí a škodí turistickému průmyslu.
Jeremy Clarkson měl jeden z testovaných automobilů označit jako "přiteplený". BBC se v prosinci 2006 za jeho homofobní narážky omluvila prostřednictvím webových stránek.
Další zemi, které se moderátor znelíbil, byla Malajsie. Tamní automobil Perodua Kelisa označil za nejhorší na světě. Řekl také, že byl vyroben "lidmi z džungle, kteří nosí místo bot listy". (duben 2007)
Na otázku, zda by se v Top Gearu mohlo objevovat více žen, odpověděl: "A kdo myslíte, že nám připíná mikroporty?" Touto narážkou pobouřil většinu britských žen.
Foto: Profimedia.cz
Petra Jansová ČTK Profimedia.cz, Petra Jansová, ČTK
12. 3. 2015 10:21
Svými narážkami se moderátor Jeremy Clarkson dotkl Albánců, Argentinců, Indů, Němců, homosexuálů, žen i handicapovaných.

Londýn - Britská televize BBC v pondělí odvolala moderátora Top Gearu Jeremyho Clarksona, když fyzicky napadl producenta pořadu kvůli jídlu. Diváci tak přijdou o nejnovější díl, který se měl vysílat tuto neděli.

Nejde zdaleka o první kontroverzi slavného moderátora nejúspěšnějšího motoristického magazínu na světě. Už v minulosti se svými narážkami v pořadu stal terčem kritiky. Připomeňte si ty nejznámější.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy