Stěžoval si na kojící ženu. Majitelka ho z kavárny vyhodila

Magazín Magazín
1. 6. 2015 15:18
Majitelka kavárny v australském Queenslandu, která se zastala zákaznice kvůli kojení, se stala hrdinkou na Facebooku. Její podporu kojení na veřejnosti chválí stovky lidí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Rockhampton (Queensland) – Australané jsou proti diskriminaci žen kojících na veřejnosti. Majitelku kavárny Cheese and Biscuits, která se zastala jedné ze svých zákaznic, chválí lidé na Facebooku, informuje The Brisbane Times.

"Muž ve středním věku nás upozornil na kojící ženu. Chtěl, abychom ji požádali, aby se zakryla," přiblížila majitelka kavárny Jessica-Anne Allen. Na jeho žádost ale nereagovala a doporučila mu, aby si raději přesedl, pokud mu pohled na kojící ženu vadí.

"Řekla jsem mu, že kojení na veřejnosti podporujeme a nikdy jsme svoje klientky o nic podobného nežádali," považovala Jessica-Anne stížnost za vyřízenou.

Zákazník se ale nenechal odbýt a domluvil kojící matce sám. "Když jsem nesla kávu ven, všimla jsem si, že jedna z maminek je naštvaná. Zákazník jí cosi řekl," vysvětlila majitelka kavárny s tím, že muže požádala, aby podnik opustil. Jeho jednání navíc označila jako formu šikany.

"Kolektiv naší kavárny by rád zdůraznil, že kojící ženy jsou u nás vřele vítány. Věříme, že nakrmit veřejně svoje dítě není ničím, za co by se měly ženy stydět. Tím pádem je ani nebudeme žádat, aby se při tom zakrývaly a schovávaly. Očekáváme, že naše rozhodnutí budete respektovat," vyjádřila majitelka kavárny svůj názor na Facebooku.

Zdravé stravování dětí je věc rodičů, nesmíme jim ale podkopávat nohy, říká specialistka na výživu Margit Slimáková. Podle ní se plánované omezení prodeje sladkostí ve školách stále změkčuje. | Video: Martin Veselovský

Příspěvek záhy okomentovaly a sdílely stovky lidí. "Nikdy jsem ve vaší kavárně nebyla. Dozvěděla jsem se o ní až z diskuzí. Z vašeho přístupu by si ale měly vzít příklad i další podniky. Děkuji, že nesoudíte ženy kvůli kojení," uvedla jedna z diskutujících. Podobně reagovala i tamní ministryně hájící práva žen, Shannon Fentiman.

"Neudělali jsme nic světoborného. Prostě jsme udělali, co je správné," odpověděla skromně na chválu stovek lidí i političky Jessica-Anne Allen.

Diskusi o kojení na veřejnosti rozpoutala nedávno i australská modelka Nicole Trunfio, která se nechala nafotit se svým čtyřměsíčním synem pro červnovou obálku časopisu Elle.

#normalizebreastfeeding "Esconderse" para amamantar, no solo es retrógrado, pasó de moda.

Fotka zveřejněná uživatelem Ines Chavanne (@ineschavanne),

 

Právě se děje

Další zprávy