Kampaň za kojení na veřejnosti. Ať matky nekrmí děti na WC!

pej
15. 5. 2014 8:00
Studenti z univerzity v severním Texasu vytvořili kampaň, která má podpořit práva kojících matek.
Kampaň na podporu kojení na veřejnosti
Kampaň na podporu kojení na veřejnosti | Foto: whennurturecalls.org

Denton - Johnathan Wenske a Kris Haro z University of North Texas vytvořili sérii fotografií s názvem When Nurture Calls, kterou se snaží upozornit na diskriminaci kojících matek v Texasu.

"Chtěli byste tady jíst? Zákon neochraňuje kojící matky před obtěžováním, a často je tak nutí ke krmení svých dětí v odlehlých prostorách, jako jsou například veřejné záchodky," upozorňují reklamy.

Záměrem autorů, studentů umění, je získat co nejvíce zastánců k prosazení legislativy chránící matky. Prostřednictvím reklam proto vybízejí: "Obraťte se na svého státního nebo regionálního zástupce, aby svým hlasem podpořil zákon o kojících matkách. Jinak děti nebudou kojeny vždy, když to potřebují."

Poslankyně Jessica Farrar uvedený zákon představila na půdě texaského parlamentu už v loňském roce. Tehdy ale kvůli nedostatečnému počtu poslanců nebyl přijat.

Kojení na veřejnosti je povoleno už v 45 amerických státech. Nicméně ve většině případů chybí úprava, která by specifikovala potrestání osoby, která ženy kojící na veřejnosti diskriminuje a nebo je obtěžuje.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy