Kampaň za kojení na veřejnosti. Ať matky nekrmí děti na WC!

pej
15. 5. 2014 8:00
Studenti z univerzity v severním Texasu vytvořili kampaň, která má podpořit práva kojících matek.
Kampaň na podporu kojení na veřejnosti
Kampaň na podporu kojení na veřejnosti | Foto: whennurturecalls.org

Denton - Johnathan Wenske a Kris Haro z University of North Texas vytvořili sérii fotografií s názvem When Nurture Calls, kterou se snaží upozornit na diskriminaci kojících matek v Texasu.

"Chtěli byste tady jíst? Zákon neochraňuje kojící matky před obtěžováním, a často je tak nutí ke krmení svých dětí v odlehlých prostorách, jako jsou například veřejné záchodky," upozorňují reklamy.

Záměrem autorů, studentů umění, je získat co nejvíce zastánců k prosazení legislativy chránící matky. Prostřednictvím reklam proto vybízejí: "Obraťte se na svého státního nebo regionálního zástupce, aby svým hlasem podpořil zákon o kojících matkách. Jinak děti nebudou kojeny vždy, když to potřebují."

Poslankyně Jessica Farrar uvedený zákon představila na půdě texaského parlamentu už v loňském roce. Tehdy ale kvůli nedostatečnému počtu poslanců nebyl přijat.

Kojení na veřejnosti je povoleno už v 45 amerických státech. Nicméně ve většině případů chybí úprava, která by specifikovala potrestání osoby, která ženy kojící na veřejnosti diskriminuje a nebo je obtěžuje.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy