Kampaň za kojení na veřejnosti. Ať matky nekrmí děti na WC!

pej
15. 5. 2014 8:00
Studenti z univerzity v severním Texasu vytvořili kampaň, která má podpořit práva kojících matek.
Kampaň na podporu kojení na veřejnosti
Kampaň na podporu kojení na veřejnosti | Foto: whennurturecalls.org

Denton - Johnathan Wenske a Kris Haro z University of North Texas vytvořili sérii fotografií s názvem When Nurture Calls, kterou se snaží upozornit na diskriminaci kojících matek v Texasu.

"Chtěli byste tady jíst? Zákon neochraňuje kojící matky před obtěžováním, a často je tak nutí ke krmení svých dětí v odlehlých prostorách, jako jsou například veřejné záchodky," upozorňují reklamy.

Záměrem autorů, studentů umění, je získat co nejvíce zastánců k prosazení legislativy chránící matky. Prostřednictvím reklam proto vybízejí: "Obraťte se na svého státního nebo regionálního zástupce, aby svým hlasem podpořil zákon o kojících matkách. Jinak děti nebudou kojeny vždy, když to potřebují."

Poslankyně Jessica Farrar uvedený zákon představila na půdě texaského parlamentu už v loňském roce. Tehdy ale kvůli nedostatečnému počtu poslanců nebyl přijat.

Kojení na veřejnosti je povoleno už v 45 amerických státech. Nicméně ve většině případů chybí úprava, která by specifikovala potrestání osoby, která ženy kojící na veřejnosti diskriminuje a nebo je obtěžuje.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Síť Vodafone v Česku postihl výpadek, služby už jsou ale obnoveny

Síť Vodafone v Česku ve čtvrtek odpoledne postihl výpadek služeb. Podle vyjádření Vodafonu na Twitteru se už ale podařilo služby obnovit. Výpadek se týkal hovorů, mobilních dat, pevné sítě i televize. Na problémy upozornil server iDNES.cz. Kterých regionů a kolika zákazníků se výpadek dotkl, operátor ani několik hodin od začátku problémů neupřesnil.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Hospodářská komora: Povinný prodej českých potravin je protiprávní

Povinný podíl až 85 procent českých potravin v obchodech, navrhovaný některými poslanci, odporuje podle Hospodářské komory ČR evropskému právu. Proti návrhu se staví také Svaz obchodu a cestovního ruchu, podle kterého by to vedlo ke zdražování a snížení kvality zboží. Sněmovna se bude možná novelou zákona o potravinách zabývat v příštích dnech ve třetím čtení. Sněmovní zemědělský výbor ale již dříve doporučil vrátit návrh do debaty ve druhém čtení.

Pozměňovací návrh zavádějící do novely povinný podíl českých potravin v obchodech předložila skupina dvou desítek poslanců napříč politickým spektrem. Kdyby byl návrh schválen, na pultech by muselo být již od příštího roku nejméně 55 procent potravin z Česka. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Hospodářská komora to označila za nepřípustný zásah do podnikání.

"Smlouva o fungování Evropské unie v článku 34 jasně uvádí, že množstevní omezení dovozu, jakož i veškerá opatření s rovnocenným účinkem, jsou mezi členskými státy zakázána. Předložený návrh jasně porušuje pravidla jednotného trhu Evropské unie," sdělil prezident komory Vladimír Dlouhý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy