Kampaň za kojení na veřejnosti. Ať matky nekrmí děti na WC!

pej
15. 5. 2014 8:00
Studenti z univerzity v severním Texasu vytvořili kampaň, která má podpořit práva kojících matek.
Kampaň na podporu kojení na veřejnosti
Kampaň na podporu kojení na veřejnosti | Foto: whennurturecalls.org

Denton - Johnathan Wenske a Kris Haro z University of North Texas vytvořili sérii fotografií s názvem When Nurture Calls, kterou se snaží upozornit na diskriminaci kojících matek v Texasu.

"Chtěli byste tady jíst? Zákon neochraňuje kojící matky před obtěžováním, a často je tak nutí ke krmení svých dětí v odlehlých prostorách, jako jsou například veřejné záchodky," upozorňují reklamy.

Záměrem autorů, studentů umění, je získat co nejvíce zastánců k prosazení legislativy chránící matky. Prostřednictvím reklam proto vybízejí: "Obraťte se na svého státního nebo regionálního zástupce, aby svým hlasem podpořil zákon o kojících matkách. Jinak děti nebudou kojeny vždy, když to potřebují."

Poslankyně Jessica Farrar uvedený zákon představila na půdě texaského parlamentu už v loňském roce. Tehdy ale kvůli nedostatečnému počtu poslanců nebyl přijat.

Kojení na veřejnosti je povoleno už v 45 amerických státech. Nicméně ve většině případů chybí úprava, která by specifikovala potrestání osoby, která ženy kojící na veřejnosti diskriminuje a nebo je obtěžuje.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

Další zprávy