Kojení v Sixtinské kapli? Papež František rozzlobil katolíky

pej
13. 1. 2015 7:47
Papež František je propagátorem moderních myšlenek, ale nezapomíná ani na tradice. "Bez církve nejsme křesťany," říká.
Papež František v Sixtinské kapli
Papež František v Sixtinské kapli | Foto: Reuters

Vatikán - Už téměř dva roky razí papež František pokrokové názory a postoje. K jednomu z nich patří i propagace kojení na veřejnosti, kvůli které se dostal do rozporu s konzervativním křídlem katolíků.

Papež František v Sixtinské kapli
Papež František v Sixtinské kapli | Foto: Reuters

"Pokud začnou plakat nebo budou mít hlad, neváhejte a nakojte je," řekl papež během svého proslovu v Sixtinské kapli, kde o víkendu pokřtil tři desítky novorozenců.

Při obřadu, během kterého přijal do katolické církve 20 dívek a 15 chlapců, upozornil i na chudobu ve světě. "Nezapomeňme na to, že ve světě je mnoho chudých matek, které svým dětem nemohou poskytnout dostatek jídla," řekl.

Církev je základ, nabádal František

Přítomné rodiče zároveň nabádal k tomu, aby dětem ukázaly cestu k církvi. "Připomínejte svým dětem, že nemohou být křesťané mimo církev a že bez ní ani nemohou následovat Ježíše Krista. Církev je totiž matkou a pomáhá nám růst skrze lásku k Ježíši Kristu," řekl ve svém projevu.

Poprvé během svého pontifikátu úřadující papež také vedl mši zády k věřícím, čímž respektoval tradice Sixtinské kaple, kde mše vždy probíhaly právě tímto způsobem.

Sixtinská kaple, známá především díky výzdobě renesančních umělců včetně Michelangela, je součástí Apoštolského paláce ve Vatikánu. V kapli se koná tzv. konkláve, volba papeže.

 

Právě se děje

Další zprávy