Při porodu "zemřela" na 11 minut. Teď neví, že byla těhotná

jaz
21. 4. 2015 14:20
Angličanka má v mlze poslední rok, kdy přišel na svět její syn. Během porodu upadla do kómatu, po kterém si nepamatuje na své těhotenství.

Whitchurch – Trojnásobná matka Hilary Wilson utrpěla během porodu v červenci loňského roku vzácnou embolii plodovou vodou. Následkem toho se jí zastavilo srdce a lékaři ji museli dlouhých 11 minut oživovat. Po probuzení si nepamatovala poslední rok života. Navíc nevěřila, že syn, kterého porodila, je opravdu její.

Když se 8. července 2014 po dlouhých hodinách porodních bolestí rozhodli lékaři přistoupit k císařskému řezu, zastavilo se ženě srdce a následně upadla do kómatu. "Probudila jsem se o pět dní později na jednotce intenzivní péče připojená na přístroje. Byla jsem stále závislá na kyslíku, protože mé plíce to nezvládaly, měla jsem velké bolesti. Ale byla jsem naživu," napsala Hilary na stránku, kde teď žádá o peníze pro intenzivní péči tamní nemocnice, která jí zachránila život.

Hilary si nepamatuje celý rok života.
Hilary si nepamatuje celý rok života. | Foto: Hilary Wilson / Facebook

Vzácnou porodní komplikaci, jakou je embolie plodovou vodou, totiž nepřežije až 80 procent rodiček. Hilary díky včasnému zásahu lékařů, kdy dostávala adrenalinové injekce přímo do srdce, byla sice oživena, šanci na přežití měla ale podle odhadů pouhých 30 procent. Navíc hrozilo, že zástava srdce způsobí komplikované poškození mozku.

Po pětidenním kómatu se ale probudila bez výrazných zdravotních následků. Nepamatovala si pouze na své těhotenství a porod. "Když jsem se probudila, moji přátelé a rodina byli u mě a mluvili o Felixovi, ale já neměla tušení, o co jde," řekla Daily Mail Hilary. Útržky vzpomínek se jí začaly vracet, když uviděla svého syna ve vlastnoručně šitém oblečku, který před ním nosili i její dva synové.

Nyní je Felixovi devět měsíců a Hilary překonala počáteční nejistotu i díky kojení, čímž se se svým synem více sblížila. "Život už nikdy nebude jako dřív, protože v den, kdy se narodil Felix, jsem se znovu narodila i já a na svět se dívám už úplně jinak," říká Hilary. Za záchranu svého života je tak vděčná, že hodlá pro získání finančních prostředků pro nemocnici jet na kole z Vietnamu do Kambodže.

Z požadovaných třech tisíc liber ale na svou cestu vybrala zatím jen 263 (v přepočtu cca 10 tisíc).

 

Právě se děje

před 9 minutami

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.

před 17 minutami

Útok Afghánce na severu Rakouska má druhou oběť, zemřel zaměstnanec ubytovny

Pondělní útok nožem v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic si vyžádal druhou oběť, těžkým zraněním podlehl pracovník místní ubytovny pro žadatele o azyl. V pátek to podle agentury APA oznámila policie. Za incidentem podle vyšetřovatelů stojí neúspěšný afghánský žadatel o azyl, který nejprve pobodal svého opatrovatele a poté při útěku zabil místního zemědělce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy