Facebook smazal fotku kojící ženy. Porušovala totiž pravidla

pej
4. 2. 2015 10:16
Ženu na sociální síti podpořily další matky, které sdílely své kojící selfies. Facebook se později za svůj krok omluvil.
Kojící selfie
Kojící selfie | Foto: Facebook

Liverpool – Dvaatřicetiletá Kaya Wright sdílela v rámci uzavřené facebookové skupiny fotku, na které kojí svého šestnáctiměsíčního syna. Podle Facebooku tímto porušila pravidla a snímek byl smazán.

"Nejdřív jsem si myslela, že jde o vtip. Dostala jsem zprávu, ve které stálo, že snímek byl nahlášen kvůli porušení pravidel. Byla jsem trochu zklamaná při pomyšlení, že 'udání' podal někdo ze skupiny," řekla Kaya pro Liverpool Echo. "Naše skupina řeší a zajímá se právě o kojení, takže sdílená fotografie nemohla nikoho překvapit," dodala.

Tuto fotku Facebook vymazal. Porušovala pravidla.
Tuto fotku Facebook vymazal. Porušovala pravidla. | Foto: Facebook Kaya Wright

O celém incidentu napsala zprávu své facebookové skupině. Desítky dalších matek se rozhodly publikovat ze solidarity ke Kaye podobné fotky, na kterých kojí své děti. "Příroda nás předurčila ke krmení dětí. Když si to lidé uvědomí, přestanou být pohoršení a začnou kojení brát jako normální věc," vysvětlila svůj postoj jedna z žen. "Doufám, že když nás nastávající maminky uvidí, uvědomí si, že nic lepšího svým dětem nemohou poskytnout," dodala další.

Prsa jsou především nástrojem na krmení

Kaya Wright, která pracuje jako zdravotní sestra, kritizovala také postoj západní společnosti. "Pro západní svět jsou prsa měřítkem sexappealu. Lidé tady zapomněli, že jsou ale primárně nástrojem ke krmení dětí," dodává.

Kriticky se kojení na veřejnosti se postavili i organizátoři konference na podporu kojení, která proběhla nedávno v Edinburghu. Jak uvedli, místo konání "není uzpůsobeno pro tyto potřeby", upozornil web The Daily Record.

Facebook nakonec přiznal chybu s tím, že Kaya skutečně neporušila žádná pravidla a ke stažení fotky tedy nemělo dojít.

 

Právě se děje

Další zprávy