Facebook smazal fotku kojící ženy. Porušovala totiž pravidla

pej
4. 2. 2015 10:16
Ženu na sociální síti podpořily další matky, které sdílely své kojící selfies. Facebook se později za svůj krok omluvil.
Kojící selfie
Kojící selfie | Foto: Facebook

Liverpool – Dvaatřicetiletá Kaya Wright sdílela v rámci uzavřené facebookové skupiny fotku, na které kojí svého šestnáctiměsíčního syna. Podle Facebooku tímto porušila pravidla a snímek byl smazán.

"Nejdřív jsem si myslela, že jde o vtip. Dostala jsem zprávu, ve které stálo, že snímek byl nahlášen kvůli porušení pravidel. Byla jsem trochu zklamaná při pomyšlení, že 'udání' podal někdo ze skupiny," řekla Kaya pro Liverpool Echo. "Naše skupina řeší a zajímá se právě o kojení, takže sdílená fotografie nemohla nikoho překvapit," dodala.

Tuto fotku Facebook vymazal. Porušovala pravidla.
Tuto fotku Facebook vymazal. Porušovala pravidla. | Foto: Facebook Kaya Wright

O celém incidentu napsala zprávu své facebookové skupině. Desítky dalších matek se rozhodly publikovat ze solidarity ke Kaye podobné fotky, na kterých kojí své děti. "Příroda nás předurčila ke krmení dětí. Když si to lidé uvědomí, přestanou být pohoršení a začnou kojení brát jako normální věc," vysvětlila svůj postoj jedna z žen. "Doufám, že když nás nastávající maminky uvidí, uvědomí si, že nic lepšího svým dětem nemohou poskytnout," dodala další.

Prsa jsou především nástrojem na krmení

Kaya Wright, která pracuje jako zdravotní sestra, kritizovala také postoj západní společnosti. "Pro západní svět jsou prsa měřítkem sexappealu. Lidé tady zapomněli, že jsou ale primárně nástrojem ke krmení dětí," dodává.

Kriticky se kojení na veřejnosti se postavili i organizátoři konference na podporu kojení, která proběhla nedávno v Edinburghu. Jak uvedli, místo konání "není uzpůsobeno pro tyto potřeby", upozornil web The Daily Record.

Facebook nakonec přiznal chybu s tím, že Kaya skutečně neporušila žádná pravidla a ke stažení fotky tedy nemělo dojít.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy