Kojící modelka na obálce časopisu vadí matkám. Je moc sexy

jaz
26. 5. 2015 7:40
Australská modelka rozpoutala na sociálních sítích diskusi o vhodnosti kojení na veřejnosti. Jedni jí děkují, druzí ale upozorňují na to, že by se ženy neměly snažit být sexy, když kojí.

#normalizebreastfeeding "Esconderse" para amamantar, no solo es retrógrado, pasó de moda.

Fotka zveřejněná uživatelem Ines Chavanne (@ineschavanne),

Canberra – Nicole Trunfio se objevila na obálce červnového čísla australského časopisu Elle, kde pózovala v šatech od značky Prada a se čtyřměsíčním synem u prsu, čímž opět rozpoutala diskusi o vhodnosti kojení na veřejnosti.

"Je to zpráva pro všechny ženy, ať už kojí, či nikoli, že dáváme život, jsme ženy a matky. Děkuji Elle za to, že má kuráž k něčemu tak povzbudivému a zdravému,“ napsala modelka na Facebook k fotografii, na které kojí svého syna Ziona.

Přispět ke změně vnímání kojení na veřejnosti se už pokusily modelky jako Gisele Bundchen nebo Miranda Kerr. Navzdory zapojení celebrit převládá silný názor, že by se ženy takto odhalovat na veřejnosti neměly, ať už jsou jejich záměry sebeušlechtilejší.

"Na této fotce je všechno špatně. Ženy by neměly dělat z kojení něco, co je sexy. To je nepřípustné," zní jeden z komentářů. Někteří navíc přidávají fotografie jiných maminek, které kojí na veřejnosti a nikoho tím neobtěžují.

Mnohé matky ale za odvážnou modelkou stojí a na důkaz své podpory uveřejňují i vlastní fotografie, na kterých kojí své děti, a sdílejí je pod hashtagem #NormalizeBreastFeeding na Instagramu, kde se už sešlo necelých 100 tisíc příspěvků.

Lots of snuggles with my girl today #ClaireOlive loves to #normalizebreastfeeding

Fotka zveřejněná uživatelem nιĸol a - z (@nikolatoz),

"Nebyl to záměr. Zion měl hlad, a když jsme viděli, jak ho Nicole krmí, vypadalo to tak krásně, že jsme tu fotografii jednoduše vybrali,“ napsal na stránky Elle editor Justine Cullen o snímku, který má dnes již 50 tisíc sdílení.

"Není nic silnějšího a krásnějšího než mateřství. To poslední, co bych chtěla, je být kontroverzní. Tak to prosím berte tak, jak to je. Kojení na veřejnosti není nic horšího, než že je matka donucena krmit své hladové dítě na veřejnosti,“ míní modelka.

 

Právě se děje

Další zprávy