Kojící modelka na obálce časopisu vadí matkám. Je moc sexy

jaz
26. 5. 2015 7:40
Australská modelka rozpoutala na sociálních sítích diskusi o vhodnosti kojení na veřejnosti. Jedni jí děkují, druzí ale upozorňují na to, že by se ženy neměly snažit být sexy, když kojí.

#normalizebreastfeeding "Esconderse" para amamantar, no solo es retrógrado, pasó de moda.

Fotka zveřejněná uživatelem Ines Chavanne (@ineschavanne),

Canberra – Nicole Trunfio se objevila na obálce červnového čísla australského časopisu Elle, kde pózovala v šatech od značky Prada a se čtyřměsíčním synem u prsu, čímž opět rozpoutala diskusi o vhodnosti kojení na veřejnosti.

"Je to zpráva pro všechny ženy, ať už kojí, či nikoli, že dáváme život, jsme ženy a matky. Děkuji Elle za to, že má kuráž k něčemu tak povzbudivému a zdravému,“ napsala modelka na Facebook k fotografii, na které kojí svého syna Ziona.

Přispět ke změně vnímání kojení na veřejnosti se už pokusily modelky jako Gisele Bundchen nebo Miranda Kerr. Navzdory zapojení celebrit převládá silný názor, že by se ženy takto odhalovat na veřejnosti neměly, ať už jsou jejich záměry sebeušlechtilejší.

"Na této fotce je všechno špatně. Ženy by neměly dělat z kojení něco, co je sexy. To je nepřípustné," zní jeden z komentářů. Někteří navíc přidávají fotografie jiných maminek, které kojí na veřejnosti a nikoho tím neobtěžují.

Mnohé matky ale za odvážnou modelkou stojí a na důkaz své podpory uveřejňují i vlastní fotografie, na kterých kojí své děti, a sdílejí je pod hashtagem #NormalizeBreastFeeding na Instagramu, kde se už sešlo necelých 100 tisíc příspěvků.

Lots of snuggles with my girl today #ClaireOlive loves to #normalizebreastfeeding

Fotka zveřejněná uživatelem nιĸol a - z (@nikolatoz),

"Nebyl to záměr. Zion měl hlad, a když jsme viděli, jak ho Nicole krmí, vypadalo to tak krásně, že jsme tu fotografii jednoduše vybrali,“ napsal na stránky Elle editor Justine Cullen o snímku, který má dnes již 50 tisíc sdílení.

"Není nic silnějšího a krásnějšího než mateřství. To poslední, co bych chtěla, je být kontroverzní. Tak to prosím berte tak, jak to je. Kojení na veřejnosti není nic horšího, než že je matka donucena krmit své hladové dítě na veřejnosti,“ míní modelka.

 

Právě se děje

před 21 minutami

KSČM podržela Vojtěcha Filipa, zůstal předsedou strany

Filip zůstává předsedou komunistů, pro jeho odvolání při dnešním jednání v Nymburce nehlasoval potřebný počet členů ústředního výboru strany.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lezec Ondra postoupil na SP v boulderingu do finále

Sportovní lezec Adam Ondra postoupil v Meiringenu na Světovém poháru v boulderingu z prvního místa do večerního finále. Po pátečním triumfu ve své kvalifikační skupině dnes na čtyřech semifinálových cestách třikrát dosáhl na vrchol, žádný z jeho 19 soupeřů nezaznamenal top více než dvakrát.

S českou olympijskou nadějí a mistrem světa v boulderingu z roku 2014 postoupili do závěrečných bojů čtyři Japonci - Tomoaki Takata, Jošiuki Ogata, Sohta Amagasa a Kokoro Fudžii - a Američan Nathaniel Coleman. Finále začne ve Švýcarsku v 19:00.

Ondra v disciplíně bouldering obhajuje konečné druhé místo z ročníku 2019, pohárové pořadí ovládl v roce 2010. V minulé sezoně SP se kvůli pandemii koronaviru uskutečnil jen jeden závod v lezení na obtížnost, který Ondra v Brianconu v roli obhájce pohárového prvenství v disciplíně vyhrál.

Zdroj: ČTK
Další zprávy