Sypeš to tam jak Babica! Drsný šéf slaví 60 let, tohle jsou nejslavnější hlášky Zdeňka Pohlreicha

Sypeš to tam jak Babica! Drsný šéf slaví 60 let, tohle jsou nejslavnější hlášky Zdeňka Pohlreicha
"Ty to tam sypeš jak Babica."
"Viděl jsem hada s**t, žábu bušit pěstí do skály, koně zvracet v barvách francouzský trikolóry, dokonce jsem viděl i stíhačku couvat, ale tohleto jsem teda ještě neviděl."
"Každým dalším hermelínem v bramboráku si zhoršujete pověst. To je gastronomický východoněmecký porno."
"Všechno, co sem vždycky přišlo z Ruska, stálo za ho**o."
Foto: ČTK
Magazín ČTK Magazín, ČTK
10. 4. 2017 11:09
Zdeněk Pohlreich, šéfkuchařská celebrita a moderátor, slaví 60 let. S holou hlavou a pronikavým pohledem drtil třeba neschopné nešťastníky ve svém pořadu Ano, šéfe!, podílel se i na řadě dalších kulinárních show.

Kuchařský guru si zakládá na jednoduchým receptech, kvalitních ingrediencích a poctivé přípravě. Pověstný je však svým temperament a ostrými slovy. "Do kuchyně nepatří diskuse, rozhoduje šéfkuchař. Není čas si hrát na nějakou demokracii nebo jemné manýry. Je to testosteronové prostředí," řekl mimo jiné.

Pohlreichova kariéra v pohostinství začala v pražském motelu Stop. Na konci 80. let odjel do Nizozemska a v roce 1991 se přesunul do australského Adelaide, kde mu v začátcích pomáhal strýc. Zůstal zde dva roky. Po návratu ze zahraničí šéfoval postupně kuchyním v hotelu Renaissance, Ville Voyta či hotelu Alcron, kde vychoval generaci mladých talentovaných kuchařů - mimo jiné Romana Pauluse nebo Jiřího Štifta.

Televizní hvězdu z něj udělala show FTV Prima Ano, šéfe!, ve které šel po šlendriánu v českých restauracích. Následovaly pořady Šéf na grilu, Česko vaří s Pohlreichem, Teď vaří šéf!, Rozpal to, šéfe! a Vařte jako šéf!. V pořadu Už dost, šéfe! se znovu vrátil do restaurací z prvního pořadu, aby zjistil, jak se jim vede dnes.

Kromě pořadů o vaření se však věnuje také kulinářským kurzům, provozu svých restaurací a vydávání knížek. Mezi jeho restaurace patří Café Imperial, italská restaurace Divinis a bistro Next door by Imperial.

Je podruhé ženatý a má syna Jana.

Obrazem: Připomeňte si nejslavnější hlášky Zdeňka Pohlreicha, kterými proslul v pořadu Ano, šéfe! >> 

 

Právě se děje

Další zprávy