Kluk, co ukradl řetízek, odrovnal Pohlreicha. Teď je z něj internetová hvězda

Prokop Vodrážka Prokop Vodrážka
10. 9. 2015 13:08
Český internet má novou hvězdu. Stal se jí kuchařský učeň Pavel z pořadu Ano, šéfe!, který zaujal statisíce lidí neuvěřitelnou historkou o babiččině zlatém řetízku. Mladík šperk nejprve ukradl, a když celou věc začala řešit policie, zjistil, že ho dal pouze do jiného hrníčku. Zmatenost historky pobavila nejen Zdeňka Pohlreicha, ale i diváky, kteří učňovi vytvořili stránku na Facebooku, kam umísťují parodické koláže. Úspěchem videa byl překvapený i jeden z tvůrců pořadu Ano, šéfe!
Video:

Praha – Ukázka z nového dílu televizního pořadu Ano, šéfe! zrodila novou internetovou hvězdu. Mladý kuchař Pavel nezaujal diváky kulinářským uměním, ale bizarní historkou o krádeži babiččina řetízku. Z úspěchu videa je překvapen i jeden z tvůrců pořadu, dokumentarista Martin Dušek. Filmař věří, že momentální vlna zájmu mladého učně nepoznamená.

Celá historka s ukradeným řetízkem začala nenápadně. Mladý kuchař chtěl opustit vyučovací hodinu na učilišti, kde Zdeněk Pohlreich v rámci pořadu předával své zkušenost. Budoucího kuchaře Pavla právě čekal výslech na policii, protože ukradl babičce zlatý řetízek. Za směněné peníze si totiž chtěl "něco koupit". "Automaty? Fet? Chlast?" vyptával se Pohlreich, ale student zapíral.

Nakonec přiznal, že potřebuje sešity do školy.

Tím příběh mladého zlodějíčka neskončil. Zdeněk Pohlreich se na učňák i se štábem vrátil o pár týdnů později a zajímal se o konec celého příběhu. Mladík mu s rozzářenou tváří odpověděl, že dal řetízek omylem do jiného hrníčku.

"Ten, co jsi ukradl, jsi dal do jiného hrníčku?" neskrýval překvapení zmatený Pohlreich. Student měl pro vše jednoduché vysvětlení: "Někdo šel po schodech a já jsem slyšel hluk, tak jsem ho dal do jiného hrníčku."

Video se stalo ihned virálním hitem a na internetu ho vidělo několik set tisíc lidí. Na Facebooku vznikla fanouškovská stránka Kluk, co ukradl řetízek, do které se během pár dní přidalo více než 22 tisíc fanoušků. Sociální sítě následně zaplavily koláže, které si z podivného příběhu budoucího kuchaře utahují.

Co udělal kluk s řetízkem, zajímá i Vladimíra Čecha:

Nebo odsouzeného Davida Ratha:

Nezapomnělo se ani na české fotbalisty: "To mi připomnělo legendární výrok pana Ujfalušiho: 'Nic jsem neplatil a ta částka absolutně nesouhlasí,'" napsal v komentářích pod videem Daniel Kárský.

Úspěch videa šokoval i tvůrce pořadu

Vlna zájmu, která se strhla kolem ukázky z nového dílu pořadu, překvapila i jednoho z tvůrců Ano, šéfe!, dokumentaristu Martina Duška.

"Zajímavý je ale celý díl, který ukazuje na špatný vzdělávací systém v Česku. Učni jsou totiž často shazováni, že ze školy nic neumí a jsou neschopní. Zdeněk Pohlreich z nich však během pěti dnů dokáže vytvořit funkční tým, kterého je právě i Pavel platnou součástí," dodává.

Dušek věří, že Petra internetový boom nepoznamená. "Já si myslím, že to bere s humorem, ostatně on s humorem bere vše. On je na škole docela king, takže věřím, že to zvládne."

Za absurdní považuje Zdeněk Pohlreich snahy ministra zdravotnictví, aby byl jeden nealkoholický nápoj levnější než stejně velký alkoholický. Zákaz kouření v restauracích je podle něj v pořádku. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Komise: Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10 tisíc

Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10.000. Aktualizovaný odhad dnes podle agentury AFP zveřejnila komise, která problematiku zkoumá. Nezávislou komisi pro sexuální zneužívání v církvi (Ciase) v roce 2018 zřídila katolická církev v reakci na sérii skandálních odhalení sexuálního zneužívání ve Francii i ve světě. Komise v polovině minulého roku odhadla počet obětí na nejméně 3000, což dnes její předseda Jean-Marc Sauvé označil za "jednoznačné podhodnocení".

Komise na více než rok zřídila telefonní linku pro hlášení sexuálního zneužívání, na kterou se za tu dobu obrátilo 6500 obětí či svědků těchto násilných činů. V polovině telefonátů se jednalo o případy z 50. a 60. let minulého století, útokům častěji čelili muži a 87 procent volajících bylo v době zneužívání nezletilých, zveřejnila loni na podzim Ciase.

"Zdaleka ale nejde o všechny", upozornil dnes Sauvé. "Zásadní otázkou zůstává, kolik lidí se ozvalo. Deset procent, pět procent, méně?" dodal.

"I když je 10.000 hodně, jsme stále daleko od pravdy," komentoval nový odhad Jean-Pierre Sautreau, jež stojí v čele organizace sdružující oběti církevního zneužívání v západofrancouzském departementu Vendée. "Skutky jsou často datovány do 50. let minulého století a ti lidé již zemřeli, nebo je jim přes 80 a už o tom nechtějí mluvit," vysvětluje.

"Je to vrchol ledovce, je to rozhodně mnohem více," domnívá se rovněž Véronique Garnierová z jiného sdružení obětí.

Zpráva komise má na podzim představit celkovou diagnózu problematiky a vysvětlit, jak se církev do situace dostala. Instituce mají následně navrhnout podobu odškodnění obětí. Podle Sauvého však trauma obětí nevyřeší pouze odškodnění finanční, "obzvlášť v případě, že by jej doprovázel příkaz mlčet".

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Grammozis se stal pátým trenérem fotbalistů Schalke v sezoně

Novým trenérem fotbalistů Schalke 04 se stal Dimitrios Grammozis. S klubem z Gelsenkirchenu, který už má jen minimální šance na udržení v první lize, podepsal dva dny po odvolání kouče Christiana Grosse smlouvu do roku 2022. Ve funkci by měl podle médií zůstat i v případě sestupu.

Dvaačtyřicetiletý Grammozis byl bez angažmá od loňského léta, kdy skončil u druholigového Darmstadtu. Na lavičce Schalke je už pátým koučem v aktuální sezoně, před ním se u týmu vystřídali David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens a naposledy Gross.

Premiéru s mužstvem absolvuje v pátek v duelu s dalším kandidátem na sestup Mohučí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy