Pohlreich se převlékl za muslimku a vyhodili ho z hospody. Araby nemám rád, vysvětlil hostinský

Magazín Magazín
7. 2. 2017 9:34
Poslední díl televizního pořadu Ano, šéfe!, ve kterém šéfkuchař Zdeněk Pohlreich hodnotní a napravuje české restaurace, se odehrál v motorestu Ušák, jehož majitel nemá rád Araby a během natáčení jel na motorce tzv. protiislámskou jízdu. „Chci mu dokázat, že jednodušší je bojovat humorem než baseballovou pálkou,“ řekl Pohlreich, proč se rozhodl vzít si burku.
Ano, šéfe! - vyhazov z motorestu Ušák (upozorňujeme, že video obsahuje vulgární výrazy a není vhodné pro děti a mladistvé). | Video: Prima FTV

U severočeského města Kadaň se nachází motorest Ušák, kam zavítal v rámci nových dílů pořadu Ano, šéfe! Zdeněk Pohlreich. Hospodu u silnice vede svérázný majitel Erich Szymaniec, který střílí holuby v domácím chovu revolverem a nebojí se udělat v restauraci velké změny, aby mu slavný šéfkuchař udělil doporučení.

Ušák podstoupil jako všechny restaurace, kde televize Prima svoji gastronomickou show natáčela, tzv. zátěžový test, během kterého obsadili podnik majitelovi kamarádi – motorkáři.

Během večera vystoupil Erich na pódium, poděkoval zaplněné hospodě a řekl jí svůj názor na muslimy a uprchlickou krizi. Zároveň pozval Zdeňka Pohlreicha na půlnoční jízdu proti islamizaci země. Šéfkuchař odmítl.

Při závěrečném hodnocení Ušáka si ale Pohlreich neodpustil menší provokaci a převlékl se do burky a předstíral, že je muslimka. „Když jsme naposledy odjížděli, tak se tam chystala nějaká protiislámská jízda na motorce. Oblíknu se takhle šaškovsky kvůli tomu, abych Erichovi dokázal, že jednodušší je bojovat humorem než baseballovou pálkou,“ vysvětlil Pohlreich.

V hospodě však narazil. Vyděšený personál ho z dálky pozoroval, a když si ho všiml Erich, řekl, že „takové lidi neobsluhuje“, a Pohlreicha v převlečení doslova vynesl z restaurace. „Já Araby nemám rád,“ řekl mu překvapený majitel. „Na tom přece nezáleží, host jako host,“ kontroval kuchař.

Motorest Ušák nakonec od Pohlreicha doporučení získal, šéfkuchař mu udělil jednu hvězdu ze tří.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Kamerunu se srazily autobus a kamion s benzínem, uhořelo 53 lidí

Při srážce autobusu s kamionem přepravujícím benzín uhořelo v noci na středu na západě Kamerunu 53 lidí, informovala s odvoláním na tamní policii agentura AFP. Dalších 29 cestujících bylo vážně zraněno, nejčastěji se jedná o popáleniny. Mezi zraněnými jsou i tři děti.

Oběti kvůli požáru, který způsobil unikající benzín, nebylo možné identifikovat, uvedl guvernér regionu Awa Fonka Augustine.

Podle informací listu Actu Cameroun cisterně selhaly brzdy, srazila se s autobusem přepravujícím sedm desítek lidí a vše vybuchlo. K nehodě podle svědků nejspíš přispěla také mlha a špatná viditelnost na úzké silnici vedoucí po úbočí hory.

Zdroj: ČTK
Další zprávy