Babica, SuperStar i StarDance. České televize zahájily podzimní boj diváka

Podívejte se, čím české televize bojují o diváky.
České televize i letos vsadily na osvědčené formáty zábavných talentových soutěží a reality show. Podle mediologa Petra Bednaříka z Karlovy univerzity televize tento druh zábavy do své programové nabídky zařazují z několika důvodů. Jedním z nich je snaha přitáhnout mladého diváka. Na sílu tohoto formátu vsadila i Nova. Start pěvecké SuperStar zaujal 760 tisíc televizních diváků, a to především mladší věkové kategorie.
Televize Nova nabídne svým divákům i kuchařskou reality show MasterChef. Celosvětově úspěšná soutěž poprvé u českých diváků velký ohlas neznamenala a jejímu návratu na obrazovky se diví i Petr Bednařík. "Tehdy to moc nezafungovalo a teď je navíc plno různých jiných kuchařských pořadů v televizní nabídce," dodal v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
TV Prima už popáté vysílá soutěž Česko Slovensko má talent, který bude hledat čtyřčlenná porota, tentokrát ve složení Jaro Slávik, Lucie Bílá, Jakub Prachař a Diana Mórová. Už po prvním odvysílaném kole zaujala nejenom svým zpěvem, ale i smutným osudem Sabina Jarošová, která zazpívala svému těžce nemocnému otci ve vězení. Trend posledních let, kdy produkce tlačí na to, aby se nehledali jen soutěžící s talentem, ale především silným a emotivním příběhem, potvrzuje i Petr Bednařík. "Nebývalo zvykem, že by se tolik řešilo, kdo měl jaké dětství, z jaké je rodiny a jak těžký osud má," dodal mediolog z pražské fakulty sociálních věd.
Na konkurenci komerčních televizí zareagovala i veřejnoprávní Česká televize, která už posedmé uvede 17. října taneční soutěž StarDance, která patří v rámci reality show mezi nejsledovanější. Tentokrát se v ní vedle profesionálních tanečníků představí například moderátor Leoš Mareš, zpěvačka Leona Machálková, herečky Jitka Schneiderová a Marie Doležalová, lékařka a moderátorka Kateřina Cajthamlová, herci Marek Taclík a Lukáš Pavlásek nebo Lucie Dvořáková alias DJ Lucca. "Ideální byla před lety sázka na moderátorskou dvojici Marek Eben a Tereza Kostková," vysvětluje dosavadní úspěch StarDance Petr Bednařík.
Foto: TV Barrandov
pej
8. 9. 2015 16:07
Reality show, původní seriály i autorské dokumenty. České televize vytáhly do boje o diváky a na podzim připravily pestrou směsici televizní zábavy. Vrací se SuperStar, Talent i Jiří Babica.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

PPF klesl vloni čistý zisk o téměř polovinu, skupina vydělala 3,36 miliardy korun

Skupina PPF vykázala za loňský rok čistý zisk 140 milionů eur, tedy zhruba 3,36 miliardy korun, což bylo o 49 procent méně než o rok dříve Celková aktiva skupiny loni klesla o 5,5 procenta na 39,9 miliardy eur, v přepočtu 960 miliard korun, informovala společnost v tiskové zprávě.

"Výsledky prvního pololetí loňského roku výrazně ovlivnily ztráty způsobené odchodem z ruského trhu. To, že se náš celoroční hospodářský výsledek podařilo hned v následujícím období překlopit do celkového zisku, považuji za mimořádný výkon," komentoval výsledky ředitel skupiny PPF Jiří Šmejc.

Skupina PPF podniká ve 25 zemích Evropy, Asie a Severní Ameriky. Investuje do telekomunikací, médií, finančních služeb, e-commerce, biotechnologií, nemovitosti a strojírenství.

Zdroj: ČTK
Další zprávy