Babica, SuperStar i StarDance. České televize zahájily podzimní boj diváka

Podívejte se, čím české televize bojují o diváky.
České televize i letos vsadily na osvědčené formáty zábavných talentových soutěží a reality show. Podle mediologa Petra Bednaříka z Karlovy univerzity televize tento druh zábavy do své programové nabídky zařazují z několika důvodů. Jedním z nich je snaha přitáhnout mladého diváka. Na sílu tohoto formátu vsadila i Nova. Start pěvecké SuperStar zaujal 760 tisíc televizních diváků, a to především mladší věkové kategorie.
Televize Nova nabídne svým divákům i kuchařskou reality show MasterChef. Celosvětově úspěšná soutěž poprvé u českých diváků velký ohlas neznamenala a jejímu návratu na obrazovky se diví i Petr Bednařík. "Tehdy to moc nezafungovalo a teď je navíc plno různých jiných kuchařských pořadů v televizní nabídce," dodal v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
TV Prima už popáté vysílá soutěž Česko Slovensko má talent, který bude hledat čtyřčlenná porota, tentokrát ve složení Jaro Slávik, Lucie Bílá, Jakub Prachař a Diana Mórová. Už po prvním odvysílaném kole zaujala nejenom svým zpěvem, ale i smutným osudem Sabina Jarošová, která zazpívala svému těžce nemocnému otci ve vězení. Trend posledních let, kdy produkce tlačí na to, aby se nehledali jen soutěžící s talentem, ale především silným a emotivním příběhem, potvrzuje i Petr Bednařík. "Nebývalo zvykem, že by se tolik řešilo, kdo měl jaké dětství, z jaké je rodiny a jak těžký osud má," dodal mediolog z pražské fakulty sociálních věd.
Na konkurenci komerčních televizí zareagovala i veřejnoprávní Česká televize, která už posedmé uvede 17. října taneční soutěž StarDance, která patří v rámci reality show mezi nejsledovanější. Tentokrát se v ní vedle profesionálních tanečníků představí například moderátor Leoš Mareš, zpěvačka Leona Machálková, herečky Jitka Schneiderová a Marie Doležalová, lékařka a moderátorka Kateřina Cajthamlová, herci Marek Taclík a Lukáš Pavlásek nebo Lucie Dvořáková alias DJ Lucca. "Ideální byla před lety sázka na moderátorskou dvojici Marek Eben a Tereza Kostková," vysvětluje dosavadní úspěch StarDance Petr Bednařík.
Foto: TV Barrandov
pej
8. 9. 2015 16:07
Reality show, původní seriály i autorské dokumenty. České televize vytáhly do boje o diváky a na podzim připravily pestrou směsici televizní zábavy. Vrací se SuperStar, Talent i Jiří Babica.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy