David Bowie chystá písně pro muzikál SpongeBob v kalhotách

jaz
2. 9. 2015 9:00
Kreslená seriálová mořská houba se dočká uvedení na Broadwayi. Písně by pro SpongeBoba měly složit hvězdy americké hudební scény, mezi nimiž je i David Bowie.
Foto: Paramount Pictures

New York – John Legend, Cyndi Lauper, Dirty Projectors, David Bowie nebo Steven Tyler a Joe Perry z Aerosmith se budou podle serveru Time podílet na tvorbě písní pro nový muzikál inspirovaný americkým animovaným seriálem SpongeBob v kalhotách. Premiéru by měl mít už příští rok.

Kreslená žlutá mořská houba z pera animátora a mořského biologa Stephena McDonnella Hillenburgema nadchla diváky už v roce 1999, kdy měla premiéru na televizních obrazovkách. Rodinná komedie se dočkala i několika filmových zpracování, z nichž poslední mapovalo v kinech dobrodružství houby a jeho nejlepšího kamaráda hvězdice Patrika, letos na jaře, a to pod názvem SpongeBob ve filmu: Houba na suchu.

Animované příběhy byly dosud přeloženy do padesáti světových jazyků a teď to vypadá, že dobudou i muzikálová prkna. Premiéra bude 3. července 2016 ve Windy City na Broadwayi v Chicagu v divadle Oriental Theatre. Vstupenky budou v prodeji již od října.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy