David Bowie chystá písně pro muzikál SpongeBob v kalhotách

jaz
2. 9. 2015 9:00
Kreslená seriálová mořská houba se dočká uvedení na Broadwayi. Písně by pro SpongeBoba měly složit hvězdy americké hudební scény, mezi nimiž je i David Bowie.
Foto: Paramount Pictures

New York – John Legend, Cyndi Lauper, Dirty Projectors, David Bowie nebo Steven Tyler a Joe Perry z Aerosmith se budou podle serveru Time podílet na tvorbě písní pro nový muzikál inspirovaný americkým animovaným seriálem SpongeBob v kalhotách. Premiéru by měl mít už příští rok.

Kreslená žlutá mořská houba z pera animátora a mořského biologa Stephena McDonnella Hillenburgema nadchla diváky už v roce 1999, kdy měla premiéru na televizních obrazovkách. Rodinná komedie se dočkala i několika filmových zpracování, z nichž poslední mapovalo v kinech dobrodružství houby a jeho nejlepšího kamaráda hvězdice Patrika, letos na jaře, a to pod názvem SpongeBob ve filmu: Houba na suchu.

Animované příběhy byly dosud přeloženy do padesáti světových jazyků a teď to vypadá, že dobudou i muzikálová prkna. Premiéra bude 3. července 2016 ve Windy City na Broadwayi v Chicagu v divadle Oriental Theatre. Vstupenky budou v prodeji již od října.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Úřady rozšíří kvůli daňovým přiznáním provozní dobu podatelen

Finanční správa kvůli blížícímu se termínu pro přiznání daně z příjmu rozšíří od 22. března do 1. dubna provozní dobu podatelen, a to na každý den od osmi do 17 hodin. Nicméně správa doporučuje odevzdat daňové přiznání elektroniky. V tiskové zprávě o tom v pátek informovala finanční správa. Pracoviště v tzv. optimalizovaném režimu 2+2 budou uzavřena. Stejně tak správa letos nebude organizovat výjezdy pracovníků finančních úřadů do vybraných obcí.

Přiznání je třeba letos odevzdat do 1. dubna, v případě využití služeb daňového poradce do 1. července. Nově je pak od letoška i další lhůta, pro ty kteří podají přiznání elektronicky. Těm se termín prodlužuje o měsíc, tedy do 3. května.

Češi mohou daňové přiznání podat více způsoby. Přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů nebo do sběrných boxů, poštou nebo elektronicky. Nově je také možné letos podat přiznání přes on-line finanční úřad, který funguje od neděle.

Zdroj: ČTK
Další zprávy