David Bowie chystá písně pro muzikál SpongeBob v kalhotách

jaz
2. 9. 2015 9:00
Kreslená seriálová mořská houba se dočká uvedení na Broadwayi. Písně by pro SpongeBoba měly složit hvězdy americké hudební scény, mezi nimiž je i David Bowie.
Foto: Paramount Pictures

New York – John Legend, Cyndi Lauper, Dirty Projectors, David Bowie nebo Steven Tyler a Joe Perry z Aerosmith se budou podle serveru Time podílet na tvorbě písní pro nový muzikál inspirovaný americkým animovaným seriálem SpongeBob v kalhotách. Premiéru by měl mít už příští rok.

Kreslená žlutá mořská houba z pera animátora a mořského biologa Stephena McDonnella Hillenburgema nadchla diváky už v roce 1999, kdy měla premiéru na televizních obrazovkách. Rodinná komedie se dočkala i několika filmových zpracování, z nichž poslední mapovalo v kinech dobrodružství houby a jeho nejlepšího kamaráda hvězdice Patrika, letos na jaře, a to pod názvem SpongeBob ve filmu: Houba na suchu.

Animované příběhy byly dosud přeloženy do padesáti světových jazyků a teď to vypadá, že dobudou i muzikálová prkna. Premiéra bude 3. července 2016 ve Windy City na Broadwayi v Chicagu v divadle Oriental Theatre. Vstupenky budou v prodeji již od října.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy