Nemocné budovy způsobují i deprese. Šest důvodů, proč se lidem horší zdraví v práci

Magdaléna Medková Magdaléna Medková
28. 6. 2019 15:01
Přibližně tři čtvrtě Čechů pracuje v nezdravých interiérech administrativních budov. Podle Státního fondu životního prostředí se to týká úřadů, škol, firem, kanceláří, nemocnic i domů s pečovatelskou službou. Následky se projevují hlavně na lidském zdraví, lidí trpí rýmou, bolestí hlavy, kašlem, kožními ekzémy a v krajním případě i depresí. Podívejte se na konkrétní faktory, které jsou znakem syndromu nemocných budov, a přečtěte si, jak je stavitelé řeší.
Foto: Shutterstock

Zamlžená okna naznačují, že v práci chybí čerstvý vzduch

Špatná vzduchotechnika se projeví například tak, že jsou v práci zamlžená okna. V 70. letech stavební zákon říkal, že budovy nesmí ztrácet energii. Dělníci tak utěsnili okna a zahladili díry. V budovách dnes chybí přívod čerstvého vzduchu a to ovlivňuje zdraví i pohodu zaměstnanců. 

Kromě pravidelného větrání a moderní vzduchotechniky je tu ještě jeden prostředek, který v interiérech zlepšuje kvalitu vzduchu. Jsou to rostliny. Zeleň čistí vzduch, zvlhčuje ho a absorbuje jedovaté látky.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy