Kancelářské budovy budoucnosti. Energii berou z přírodních zdrojů a ochlazují okolí

Rada pro šetrné budovy vybrala nejlepší úsporné stavby Česka. Podívejte se na nejlepší projekty za uplynulých 10 let.
Průkopníkem šetrných budov v Česku je pražská Národní technická knihovna. Byla otevřena v roce 2009 a je zajímavá pro své členění. Je to v podstatě jeden velký open space.
Podmínkou výběru šetrných budov byla certifikace, a tak „první papírově udržitelná“ budova v Česku byla až centrála ČSOB v Radlicích.
Otevřená zahrada v Brně je pasivní dům, který slouží jako vzdělávací a poradenské centrum.
14. 6. 2019 19:08
Česká rada pro šetrné budovy vybrala nejlepší úsporné stavby. Administrativní i bytové domy jsou v současné době zodpovědné za téměř polovinu energetické spotřeby v Česku a tento výběr má motivovat firmy, aby investovaly do úsporných budov. Podívejte se na příklady těch nejlepších staveb.

před 6 hodinami

Villarreal po obratu zdolal Eibar a poprvé v ligové sezoně vyhrál

Fotbalisté Villarrealu v nové sezoně španělské ligy poprvé zvítězili. "Žlutá ponorka" po úvodní nečekané remíze 1:1 s nováčkem Huescou tentokrát doma nezaváhala a Eibar ve druhém kole zdolala 2:1 po obratu.

Už v desáté minutě se poprvé prosadil domácí Gerard Moreno, ale branka španělského reprezentanta neplatila kvůli ofsajdu. Eibar vstoupil lépe do druhého poločasu a v 50. minutě mu zařídil vedení Kike.

Favorizovaný Villarreal však otočil skóre především díky aktivnímu Morenovi, který nejprve vyrovnal a v 71. minutě připravil vítězný gól ofenzivnímu spoluhráči Pacovi Alcácerovi.

Další útočník Iago Aspas zařídil dvěma brankami Celtě Vigo domácí vítězství 2:1 nad Valencií, za kterou skóroval Maxi Gómez. Getafe na svém stadionu zdolalo Pamplonu 1:0, když se v 54. minutě prosadil Jaime Mata.

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:

Villarreal - Eibar 2:1 (63. Moreno, 71. Alcácer - 50. Kike), Getafe - Pamplona 1:0 (54. Mata), Vigo - Valencie 2:1 (13. a 57. Aspas - 46. Gómez).