Kancelářské budovy budoucnosti. Energii berou z přírodních zdrojů a ochlazují okolí

Rada pro šetrné budovy vybrala nejlepší úsporné stavby Česka. Podívejte se na nejlepší projekty za uplynulých 10 let.
Průkopníkem šetrných budov v Česku je pražská Národní technická knihovna. Byla otevřena v roce 2009 a je zajímavá pro své členění. Je to v podstatě jeden velký open space.
Podmínkou výběru šetrných budov byla certifikace, a tak „první papírově udržitelná“ budova v Česku byla až centrála ČSOB v Radlicích.
Centrála ČSOB v Radlicích plní nejpřísnější ekologické standardy.
Otevřená zahrada v Brně je pasivní dům, který slouží jako vzdělávací a poradenské centrum.
Foto: Šance pro budovy
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
14. 6. 2019 19:08
Česká rada pro šetrné budovy vybrala nejlepší úsporné stavby. Administrativní i bytové domy jsou v současné době zodpovědné za téměř polovinu energetické spotřeby v Česku a tento výběr má motivovat firmy, aby investovaly do úsporných budov. Podívejte se na příklady těch nejlepších staveb.
 

Právě se děje

před 46 minutami

V Čechách a na jižní Moravě hrozí v neděli večer ledovka na silnicích

V Čechách a části Jihomoravského kraje se dnes večer a v noci na pondělí bude místy při mrznoucím dešti nebo mrholení tvořit ledovka. Silnice a chodníky tak mohou klouzat a hrozí nebezpečí úrazů a problémy v dopravě. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 20:00 do pondělních 10:00 pro většinu krajů. Netýká se pouze Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a části Jihomoravského a Pardubického kraje a regionu kolem Kostelce nad Orlicí v Královéhradeckém kraji.

Meteorologové v souvislosti s ledovkou lidem doporučují, aby chodili velmi opatrně, přičemž ti starší nebo méně mobilní by měli pohyb venku raději omezit. Řidiči mají sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy.

Další zprávy