Nemocné budovy způsobují i deprese. Šest důvodů, proč se lidem horší zdraví v práci

Magdaléna Medková Magdaléna Medková
28. 6. 2019 15:01
Přibližně tři čtvrtě Čechů pracuje v nezdravých interiérech administrativních budov. Podle Státního fondu životního prostředí se to týká úřadů, škol, firem, kanceláří, nemocnic i domů s pečovatelskou službou. Následky se projevují hlavně na lidském zdraví, lidí trpí rýmou, bolestí hlavy, kašlem, kožními ekzémy a v krajním případě i depresí. Podívejte se na konkrétní faktory, které jsou znakem syndromu nemocných budov, a přečtěte si, jak je stavitelé řeší.
Foto: Shutterstock

Počítače, telefony a televizory produkují elektromagnetické záření

Negativní účinky elektromagnetického záření na zdraví člověka nejsou vědecky dokázané. Někteří odborníci tvrdí, že záření z počítačů, mobilů či televizí může vést k tvorbě rakovinových buněk. Jiní vyzdvihují fakt, že technologie v kancelářích používáme už padesát let, a nádory by tak trpěla celá populace.

Záření z počítačů se dá v práci předejít správným uzemněním kabelů. Je důležité, aby stavební materiál nenarušoval magnetické pole u země. Nejlepším řešením je podlaha z tradičních stavebních materiálů, jako je kámen, cihly nebo dřevo.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Zeman udělil milost onkologicky nemocnému muži, který byl vícekrát nepodmíněně odsouzen za krádež a loupež. Muž žil dlouhodobě bez přístřeší

Prezident Miloš Zeman dnes udělil milost onkologicky nemocnému muži, který byl vícekrát nepodmíněně odsouzen za krádež a loupež. Zeman podle mluvčího Jiřího Ovčáčka považoval za správné učinit toto rozhodnutí i přesto, že omilostněný je recidivista a dlouhodobě žil bez přístřeší. Prezidnt poznamenal, že je potřeba muže podpořit v úsilí o vedení života, který je pro společnost přijatelný.

Další zprávy