reklama
 
 

Dívka konvertovala k islámu. Teď se chce stát první muslimskou baletkou a tancovat v hidžábu

Aktualizováno 4. 2. 2016 22:51
Když rodina čtrnáctileté Stephanie Kurlowové konvertovala k islámu, musela dcera Australana a Rusky zanechat baletu, kterému se věnovala od dvou let. Žádná škola ji nepovolila tančit v hidžábu. Nakonec musela matka pro svou dceru otevřít vlastní taneční školu. Stephanie chce vybrat 10 tisíc dolarů, zaplatit si kvalitní tréninky a soutěže. Ráda by se stala první profesionální muslimskou baletkou a šířila mezi dětmi a mladými lidmi myšlenku, aby se v cestě za sny nenechali brzdit předsudky ohledně víry, přesvědčení a vzhledu.

Sydney - Rodina Stephanie Kurlowové konvertovala v roce 2010 k islámu. Od té doby Stephanie bojuje za svoji vášeň - balet. Věnuje se mu od dvou let a nechce se ho vzdát. A tak tancuje v hidžábu a dlouhých šatech, píše web Mashable.

V Sydney však nemohla najít baletní školu, kde by ji nechali v hidžábu tančit. "Když je dovoleno oblékat se ležérně, nechápu, proč není dovoleno nastrojit se," vysvětluje. "Hidžáb je pro mě velmi důležitý. Je to součást mého já a reprezentuje to náboženství, které miluju. Ano, zakrývá mé tělo, ale ne mé srdce či talent."

Aby měla kde tančit, musela její matka otevřít vlastní uměleckou školu na předměstí Sydney. Kromě baletu zde učí například i bojová umění.

Stephanie má s tancem velké plány. Rozjela crowdfundingovou kampaň a snaží se vybrat 10 tisíc dolarů. Ráda by penězi pokryla rok tréninků a účast na soutěžích.

Chce se stát první profesionální muslimskou baletkou a předávat ostatním nejen získané znalosti a dovednosti, ale také poselství, že v cestě za snem nemají stát překážky jako rozdílné náboženství, rasa či diskriminace okolí. 

"Věřím, že jednoho dne budou mít všechny děti a všichni mladí lidé příležitost vystupovat a tvořit, aniž by museli obětovat své hodnoty, přesvědčení nebo vzhled. Moje kampaň je jedním z kroků, jak tohoto cíle dosáhnout," uzavírá Stephanie.

Útoky v Německu jsou odsouzeníhodné, byly tam problémové migrantské složky, ale spojovat to vysloveně s migrací nemůžeme, říká muslimka Jana Al Oukla. | Video: Martin Veselovský |  21:56

autor: Magazín | 4. 2. 2016 9:19

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama