reklama
 
 

Selfíčkem proti nenávisti. Muslimka se fotila na protiislámské demonstraci

19. 5. 2016
Dvaadvacetiletá muslimka se postavila proti islámské demonstraci a heslům "stop mešitám" nebo "stop islamizaci". S členy krajně pravicové strany si pořídila selfie snímky, které teď sdílejí lidé na Twitteru.
Doporučujeme

Dvaadvacetiletá muslimka Zakia Belkihiri se zúčastnila protiislámské demonstrace v Antverpách. S účastníky z krajně pravicové strany Vlaams Belang (Vlámský zájem) v pozadí si pořídila několik selfie snímků, které po zveřejnění v internetovém magazínu Vice začali lidé sdílet na sociálních sítích.

Zhruba čtyři desítky demonstrantů se sešly při příležitosti konání již třetího ročníku veletrhu Muslim Expo v Antverpách. Akci označil předseda strany Vlaams Filip Dewinterza za snahu o radikální islamizaci. 

"Chtějí jen jednu věc, a to rozšířit islám. Chcete-li vědět, jakým způsobem se mladí lidé radikalizují, pak tuto výstavu navštivte," uvedl. 

Jeden z demonstrantů měl dívku při focení napomenout s tím, že muslimové mají používaní mobilního telefonu zakázáno. Právě šíření takových mýtů o islámu je podle Belkihiri nebezpečné. 

Lidé na Twitteru její čin označují ho za hrdinský.

autor: pej

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama
  reklama