Selfíčkem proti nenávisti. Muslimka se fotila na protiislámské demonstraci

pej
19. 5. 2016 11:02
Dvaadvacetiletá muslimka se postavila proti islámské demonstraci a heslům "stop mešitám" nebo "stop islamizaci". S členy krajně pravicové strany si pořídila selfie snímky, které teď sdílejí lidé na Twitteru.
Zakia Belkihiri
Zakia Belkihiri | Foto: Twitter Zakia Belkhiri

Dvaadvacetiletá muslimka Zakia Belkihiri se zúčastnila protiislámské demonstrace v Antverpách. S účastníky z krajně pravicové strany Vlaams Belang (Vlámský zájem) v pozadí si pořídila několik selfie snímků, které po zveřejnění v internetovém magazínu Vice začali lidé sdílet na sociálních sítích.

Zhruba čtyři desítky demonstrantů se sešly při příležitosti konání již třetího ročníku veletrhu Muslim Expo v Antverpách. Akci označil předseda strany Vlaams Filip Dewinterza za snahu o radikální islamizaci. 

"Chtějí jen jednu věc, a to rozšířit islám. Chcete-li vědět, jakým způsobem se mladí lidé radikalizují, pak tuto výstavu navštivte," uvedl. 

Jeden z demonstrantů měl dívku při focení napomenout s tím, že muslimové mají používaní mobilního telefonu zakázáno. Právě šíření takových mýtů o islámu je podle Belkihiri nebezpečné. 

Lidé na Twitteru její čin označují ho za hrdinský.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy