Selfíčkem proti nenávisti. Muslimka se fotila na protiislámské demonstraci

pej
19. 5. 2016 11:02
Dvaadvacetiletá muslimka se postavila proti islámské demonstraci a heslům "stop mešitám" nebo "stop islamizaci". S členy krajně pravicové strany si pořídila selfie snímky, které teď sdílejí lidé na Twitteru.
Zakia Belkihiri
Zakia Belkihiri | Foto: Twitter Zakia Belkhiri

Dvaadvacetiletá muslimka Zakia Belkihiri se zúčastnila protiislámské demonstrace v Antverpách. S účastníky z krajně pravicové strany Vlaams Belang (Vlámský zájem) v pozadí si pořídila několik selfie snímků, které po zveřejnění v internetovém magazínu Vice začali lidé sdílet na sociálních sítích.

Zhruba čtyři desítky demonstrantů se sešly při příležitosti konání již třetího ročníku veletrhu Muslim Expo v Antverpách. Akci označil předseda strany Vlaams Filip Dewinterza za snahu o radikální islamizaci. 

"Chtějí jen jednu věc, a to rozšířit islám. Chcete-li vědět, jakým způsobem se mladí lidé radikalizují, pak tuto výstavu navštivte," uvedl. 

Jeden z demonstrantů měl dívku při focení napomenout s tím, že muslimové mají používaní mobilního telefonu zakázáno. Právě šíření takových mýtů o islámu je podle Belkihiri nebezpečné. 

Lidé na Twitteru její čin označují ho za hrdinský.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy