Oslava americké krásy? Za fotky nahých žen sklidila kritiku

Magazín Magazín
24. 7. 2015 19:30
Fotografka se inspirovala známým filmem Americká krása a stejnojmennou sbírkou snímků bojuje za přirozenou krásu žen všech tvarů a ras.
Americká krása
Americká krása | Foto: Carey Lynne Fruth

Los Angeles - Americká fotografka Carey Lynne Fruth vytvořila kolekci snímků s názvem Americká krása, inspirovanou stejnojmenným oscarovým dramatem Sama Mendese, ve které ukázala pestrost ženské krásy na čtrnácti modelkách různé váhy i barvy pleti, informoval Huffington Post.

"Média vytvořila jednotný typ krásy. Na obálkách časopisů nebo na televizních obrazovkách je krása zpravidla ztvárněna bílou a štíhlou ženou," vysvětluje fotografka.

Americká krása
Americká krása | Foto: Carey Fruth

Rozhodla se proto bojovat svými fotografiemi proti všeobecně vžitému standardu krásy. "Ne všechny ženy v naší zemi jsou stejný typ jako Mena Suvari (herečka z filmu Americká krása, pozn. red.). I ony mají právo, aby se považovaly za ztělesnění krásy."

Vybrala proto takové typy žen, které se v médiích příliš neobjevují, a chtěla, aby se i ony cítily jako krásné, sebevědomé a přitažlivé bytosti.

"Chci všem ženám, které zavítají do mého ateliéru, dodat sebevědomí. Je důležité uvědomit si krásu vlastního těla. Když se přestanou řešit, budou moc věnovat energii do něčeho dalšího."

Na sociálních sítích, konkrétně facebookovém profilu Huffington Post ale fotky nezaznamenaly příliš pozitivní reakce. Většině diskutujících vadila především nahota.

"Ženy všech tvarů, velikostí, stáří i barev pleti jsou krásné. A tím, že jsou nahé, to potvrzují? Už mě unavují všechny ty fotky, které nás přesvědčují, jak jsme krásné po porodu, když stárneme nebo tloustneme. Takže naposledy, všechny jsme krásné a už to neřešme nahotou,“ napsala například Naila Syed.

Fotografka Carey Lynne Fruth pochází ze San Fransciska v Kalifornii, kde rovněž vystudovala akademii umění. V minulosti spolupracovala například s Playboyem nebo Cosmopolitanem.

Video: YouTube
 

Právě se děje

Další zprávy