Vědci vytvořili ideál ženské krásy. Pomohl jim počítač

jaz
31. 3. 2015 11:00
Počítačový program v rámci vědecké studie vygeneroval, jak vypadají dokonalá žena a perfektní muž.
Natalie Portman
Natalie Portman | Foto: Reuters

Londýn – Mapování obličejů pomocí speciálního softwaru, který většinou používá britská policie k vyhledávání zločinců, tentokrát posloužilo britské studii vědce Chrise Solomana.

Počítačový program vyhledával ty nejkrásnější mužské a ženské rysy, aby společně s dobrovolníky zapojenými do studie vygeneroval nejideálnější tvář muže a ženy na světě.

Důležitým faktorem pro řadu Britů byla tloušťka rtů, délka nosu i vlasů. Zajímavé pak byly rozdíly mezi tím, co považovaly za důležité ženy u svých protějšků a co naopak muži.

Ženy u mužů preferovaly štíhlejší obličej, vyšší lícní kosti, větší oči a plnější rty. Muži si zase vysnili brunetku se symetrickým obličejem srdcového tvaru, silným a oblým obočím, úzkým nosem, plnými rty a hnědýma očima.

Těmto představám podle studie nejvíce odpovídají dvě známé celebrity. Anglický model David Gandy a herečka Natalie Portman, kteří se tak vlastně stávají podle počítačového programu nejkrásnějšími lidmi na světě.

"Je důležité si uvědomit, že se jedná o idealizované tváře podle těch, kteří žijí ve Velké Británii. Takže studie například v Asii nebo v Africe by měla bezpochyby jiné výsledky," řekl The Mirror Solomon, jehož studie se uskutečnila u příležitosti spuštění nového produktu společnosti Samsung.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy