Vědci vytvořili ideál ženské krásy. Pomohl jim počítač

jaz
31. 3. 2015 11:00
Počítačový program v rámci vědecké studie vygeneroval, jak vypadají dokonalá žena a perfektní muž.
Natalie Portman
Natalie Portman | Foto: Reuters

Londýn – Mapování obličejů pomocí speciálního softwaru, který většinou používá britská policie k vyhledávání zločinců, tentokrát posloužilo britské studii vědce Chrise Solomana.

Počítačový program vyhledával ty nejkrásnější mužské a ženské rysy, aby společně s dobrovolníky zapojenými do studie vygeneroval nejideálnější tvář muže a ženy na světě.

Důležitým faktorem pro řadu Britů byla tloušťka rtů, délka nosu i vlasů. Zajímavé pak byly rozdíly mezi tím, co považovaly za důležité ženy u svých protějšků a co naopak muži.

Ženy u mužů preferovaly štíhlejší obličej, vyšší lícní kosti, větší oči a plnější rty. Muži si zase vysnili brunetku se symetrickým obličejem srdcového tvaru, silným a oblým obočím, úzkým nosem, plnými rty a hnědýma očima.

Těmto představám podle studie nejvíce odpovídají dvě známé celebrity. Anglický model David Gandy a herečka Natalie Portman, kteří se tak vlastně stávají podle počítačového programu nejkrásnějšími lidmi na světě.

"Je důležité si uvědomit, že se jedná o idealizované tváře podle těch, kteří žijí ve Velké Británii. Takže studie například v Asii nebo v Africe by měla bezpochyby jiné výsledky," řekl The Mirror Solomon, jehož studie se uskutečnila u příležitosti spuštění nového produktu společnosti Samsung.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy