Miss USA se stala blonďatá odpůrkyně rasismu z Oklahomy

Miss USA Olivia Jordan
Nejkrásnější dívkou Spojených států amerických a vítězkou soutěže Miss USA se stala šestadvacetiletá Olivia Jordan z Oklahomy.
Do výběru pěti nejkrásnějších dívek Top 5 se rovněž probojovala Miss Nevada Brittany McGowan...
... nebo Miss Rhode Island USA Anea Garcia.
... nebo Miss Texas Ylianna Guerra (na snímku vpravo).
Foto: Reuters
Reuters Magazín Reuters, Magazín
13. 7. 2015 11:45
Spojené státy americké mají novou královnu krásy. Stala se jí šestadvacetiletá Olivia Jordan z Oklahomy.

Baton Rouge (Louisiana) - Vítězkou 64. ročníku soutěže Miss USA se stala Olivia Jordan z Oklahomy. Kromě šestadvacetileté rodačky z Tulsy se do užšího finále probojovaly Ylianna Guerra z Texasu, Brittany McGowan z NevadyAnea Garcia z Rhode Islandu a Mame Adjei z Marylandu.

Olivia Jordan převzala korunku od loňské vítězky Niai Sanchez z Nevady.

Absolventka bakalářského studia z univerzity v Bostonu na sebe během finálového večera upozornila vyjádřením ohledně rasismu Američanů, které vyvolalo posměšné debaty na sociálních sítích.

Letošní volba královny krásy se nesla ve stínu vyjádření jejího ředitele, amerického miliardáře Donalda Trumpa. Někteří z pozvaných hostů kvůli jeho urážkám na adresu mexických přistěhovalců totiž odmítli během slavnostního večera vystoupit a pořadatelé byli nuceni na poslední chvíli vymyslet alternativní program.

"Mexická vláda tlačí do USA ty nejhorší občany,“ řekl Donald Trump a mexické přistěhovalce označil jako "zločince, drogové dealery a násilníky".

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy