VIDEO Rusky tančily twerk u památníku. Skončily ve vězení

jaz
27. 4. 2015 12:40
Mladé dívky natáčely videoklip u památníku 2. světové války. Byly zatčeny a obviněny z výtržnictví.
Video: YouTube

Novorossijsk – Celkem šest mladých studentek z jižní části Ruska bylo zatčeno poté, co natočily taneční videoklip u památníku 2. světové války. Podle soudu se dopustily výtržnictví, tři z nich teď čeká vězení, píše deník The Guardian.

Dívky natáčely videoklip k propagaci místní taneční školy a "twerkovaly" v něm na skladbu Touch You Tonight od jamajského zpěváka Aidonia. V porovnání se známými hvězdami tohoto tanečního stylu, jako jsou například zpěvačky Beyoncé nebo Miley Cyrus, bylo jejich podání umírněné.

Úřadům vadila hlavně lokace, kterou si dívky k natočení videa vybraly. Památník 2. světové války prý tanečnice zneuctily, a porušily tak zákon o znesvěcení mrtvých těl a místa jejich uložení.

Plnoletá Margarita odešla od soudu s 15 dny vězení, o šest let starší Jana a 26letá Jakatěrina byly odsouzeny každá na 10 dní. Jak oznámil státní zástupce, další dvě dívky vyvázly pouze s pokutami. Šestá dívka je nezletilá, žalobce proto zvažuje stíhat přímo její rodiče. Zatím dostala pokutu a rodiče výstrahu, aby dále neohrožovali mravní vývoj své dcery.

Twerk vadí úřadům

Skandál s twerkujícími dívkami u památníku přichází jen pár dní po veřejném vystoupení nezletilých dívek z taneční školy v Orenburgu, o které se zajímal Vyšetřovací výbor, jenž je ruskou obdobou FBI.

Kromě natřásajících se školaček byly trnem v oku i jejich černo-oranžové kostýmy, které připomínaly svatojiřskou stuhu, hlavní symbol ruských oslav 70. výročí ukončení války. Organizátoři vystoupení prý dehonestovali veterány 2. světové války, přestože se vedení školy bránilo, že barvy kostýmů byly vybrány náhodně.

Twerk je v Rusku stále populárnější a i nadále se vyučuje na tanečních školách po celé zemi, přestože vadí ruským úřadům. Pozornost si získal také v Česku, a to během volby nejkrásnější studentky Vysoké školy ekonomické v Praze. Disciplína, během které měly soutěžící twerkovat, pobouřila vedení školy natolik, že soutěž krásy zakázalo.

Ruské školačky tančily twerk. V Rusku je z toho celostátní skandál. | Video:
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy