VIDEO Rusky tančily twerk u památníku. Skončily ve vězení

jaz
27. 4. 2015 12:40
Zdroj foto: YouTube Zdroj foto: YouTube
Mladé dívky natáčely videoklip u památníku 2. světové války. Byly zatčeny a obviněny z výtržnictví.
Video: YouTube

Novorossijsk – Celkem šest mladých studentek z jižní části Ruska bylo zatčeno poté, co natočily taneční videoklip u památníku 2. světové války. Podle soudu se dopustily výtržnictví, tři z nich teď čeká vězení, píše deník The Guardian.

Dívky natáčely videoklip k propagaci místní taneční školy a "twerkovaly" v něm na skladbu Touch You Tonight od jamajského zpěváka Aidonia. V porovnání se známými hvězdami tohoto tanečního stylu, jako jsou například zpěvačky Beyoncé nebo Miley Cyrus, bylo jejich podání umírněné.

Úřadům vadila hlavně lokace, kterou si dívky k natočení videa vybraly. Památník 2. světové války prý tanečnice zneuctily, a porušily tak zákon o znesvěcení mrtvých těl a místa jejich uložení.

Plnoletá Margarita odešla od soudu s 15 dny vězení, o šest let starší Jana a 26letá Jakatěrina byly odsouzeny každá na 10 dní. Jak oznámil státní zástupce, další dvě dívky vyvázly pouze s pokutami. Šestá dívka je nezletilá, žalobce proto zvažuje stíhat přímo její rodiče. Zatím dostala pokutu a rodiče výstrahu, aby dále neohrožovali mravní vývoj své dcery.

Twerk vadí úřadům

Skandál s twerkujícími dívkami u památníku přichází jen pár dní po veřejném vystoupení nezletilých dívek z taneční školy v Orenburgu, o které se zajímal Vyšetřovací výbor, jenž je ruskou obdobou FBI.

Kromě natřásajících se školaček byly trnem v oku i jejich černo-oranžové kostýmy, které připomínaly svatojiřskou stuhu, hlavní symbol ruských oslav 70. výročí ukončení války. Organizátoři vystoupení prý dehonestovali veterány 2. světové války, přestože se vedení školy bránilo, že barvy kostýmů byly vybrány náhodně.

Twerk je v Rusku stále populárnější a i nadále se vyučuje na tanečních školách po celé zemi, přestože vadí ruským úřadům. Pozornost si získal také v Česku, a to během volby nejkrásnější studentky Vysoké školy ekonomické v Praze. Disciplína, během které měly soutěžící twerkovat, pobouřila vedení školy natolik, že soutěž krásy zakázalo.

Ruské školačky tančily twerk. V Rusku je z toho celostátní skandál. | Video:
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
Další zprávy