Boj matky tří dětí proti diktátu krásy hýbe Facebookem

Magazín Magazín
7. 4. 2015 7:45
Matka tří dětí zveřejnila na Facebooku fotografii v bikinách. Vyvolala tím hlasitou diskusi o současné podobě krásy, do které se zapojily desítky tisíc diskutujících.
Rachel Holis
Rachel Holis | Foto: Facebook The Chic Site

Los Angeles - Rachel Holis se nejprve za svoje povadlé a nedokonalé břicho styděla. Dlouho nemohla vybrat fotografii z dovolené, kterou by se na Facebooku pochlubila. Chvíli uvažovala nad tím, že snímek digitálně upraví a svoje nedostatky vyretušuje. Nakonec se rozhodla inspirovat další ženy s podobnými problémy a sdílela fotku v bikinách bez jakýchkoliv grafických úprav.

Rachel Hollis
Rachel Hollis | Foto: Facebook The Chic Site

"Mám strie a ochablou kůži na břiše, ale tohle všechno je důkazem, že jsem odnosila tři děti. Dřív bych se bikiny bála nosit, ale teď jsem vlastně na tohle znamení hrdá. Maminky, buďte taky hrdé na svá těla," komentovala fotografii z pláže v mexickém Cancúnu, kde trávila dovolenou s manželem.

Příspěvek dvaatřicetileté matky se začal velmi rychle šířit Facebookem už během prvních minut. Dodnes ho sdílelo přes 62 tisíc lidí a zároveň desítky tisíc dalších okomentovaly. Diskutující, většinou ženy, Rachel děkovaly a některé dokonce přidaly i svoje fotografie.

"Nemáte ani ponětí, jak moc mě vaše slova inspirovala. Před šesti měsíci jsem porodila svého třetího syna. Moje břicho nevypadá hezky a moje sebedůvěra je tak na bodě mrazu. Díky vám vím, že jsem své tělo dosud vnímala špatně. Motivovala jste mě v tom, abych opět začala pracovat na svém sebevědomí," reagovala například Manda Gongloff.

Snímek inspiruje i muže

Do diskuse se zapojili i muži. "Když vidím takové břicho, okamžitě si uvědomím, co jste pro nás udělaly," psali někteří z nich. "Této drobné nedokonalosti si všímají pouze ženy. My muži ji nevnímáme," reagovali další.

Z veskrze pozitivních ohlasů má radost i samotná autorka. "Je to fantastické, hluboko se mě dotýkají všechny ty reakce," svěřila se pro web Today.

Rachel, která se živí organizováním společenských akcí a provozuje lifestylové webové stránky, vždy trpěla mírnou nadváhou. Nikdy se prý nesnažila hubnout. 

"Povadlé břicho na fotce je pro mě do určité míry i osobním vítězstvím. Pozná se tak totiž, že jsem na sobě pracovala," řekla. Nadbytečná kila totiž zhubla díky běhání, kterému se začala na mateřské dovolené věnovat. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy