Zemřeli zbytečně a hloupě, dostali Darwinovu cenu. Mezi laureáty jsou i dva Češi

Magazín Magazín
3. 1. 2019 16:31
Organizátoři Darwinových cen vyznávají hodně černý humor. Vybírají laureáty, kteří zemřeli zbytečně kvůli nedostatku soudnosti a zdravého rozumu. "Výrazně tím zlepšují genetický fond lidstva a jeho šanci na přežití, když se ze světa odstraní tak hloupým způsobem," zdůvodňují ocenění na stránkách kontroverzní ankety Darwin Awards, jež se inspirovala Darwinovou teorií přirozeného výběru. Ceny mají rovněž za cíl varovat další pošetilé jedince, aby nic podobného nezkoušeli. Pravidla zakazují nominovat případ, při němž by zahynul nebo byl vážně zraněn někdo jiný než viník.

Mladík dělal stojku na zábradlí trajektu a utopil se

Jedenadvacetiletý mladík Aaron Dibella nastoupil v bostonském přístavu na loď, aby se zúčastnil večerní výletní plavby. Když zkoušel stát na zábradlí lodi na rukou, posádka ho umravnila, aby okamžitě slezl. Jenže on své akrobatické číslo zopakoval ihned poté, co členové posádky byli z dohledu. Tentokrát mu ovšem ruce podklouzly a on přepadl do Massachusettského zálivu v Atlantiku.

Posádka mu hodila záchrannou vestu a skočila za ním, mladíka se jim ale zachránit nepodařilo. Nalezli ho až potápěči o tři hodiny později. U tohoto případu organizátoři Darwinovy ceny důrazně apelují na mladé lidi, kteří si připadají nesmrtelní a každý zdařený akrobatický kousek jim ještě zvyšuje jejich sebevědomí.

 

Právě se děje

Další zprávy