Fitness blogerku zabila exploze lahve na šlehačku, bylo jí 33 let

ČTK ČTK
22. 6. 2017 15:57
Francouzská policie vyšetřuje smrt blogerky Rebekky Burgerové, známé ze světa fitness. Zemřela v důsledku exploze tlakové lahve na šlehačku. Třiatřicetiletá žena utrpěla podle agentury AFP vážné zranění na hrudi, kterému následně podlehla. Burgerová, která na Instagramu aktivně propagovala klady fitness zejména záběry na své vypracované tělo, manipulovala s lahví v sobotu doma na předměstí východofrancouzského města Mylhúzy. Horní část nádoby, v níž byla bombička se stlačeným plynem, se jí v rukách roztrhla a střepy jí zasáhly hruď. Zaznamenány jsou údajně desítky podobných případů za poslední roky, které si vyžádaly různé druhy zranění. Dosud při tom ale nikdo nezemřel.
Rebecca Burger
Rebecca Burger | Foto: Instagram / Rebecca Burger

Na instagramovém profilu blogerky se objevilo varování před používáním podobných lahví na šlehačku:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy