reklama
 
 

Indický pár se zřítil ze skály, když si fotil selfie na nebezpečném skalním výběžku

1. 11. 2018 10:27
Touha odnést si selfie z nechráněného skalního výběžku se stala osudná pro indický pár, který se na konci října vydal na túru do Yosemitského národního parku. Těla devětadvacetiletého Višnua Viswanatha a jeho třicetileté partnerky Meenakši Moorthyové našli hlídači 245 metrů pod výběžkem, kde se dvojice fotila. Co přesně se na místě stalo, policie stále vyšetřuje, ale podle jiného turisty Moorthyová seděla nebezpečně blízko okraje.

Indický pár si na konci října vyrazil na nádhernou vyhlídku Taft Point v Yosemitském národním parku. Ze skalního výběžku, kde se turisté rádi fotí, se už ale devětadvacetiletý Višnu Viswanath a jeho třicetiletá partnerka Meenakši Moorthyová nevrátili. Jejich život totiž předčasně skončil právě kvůli touze pořídit si na atraktivním místě selfie.

Stativ s fotoaparátem dvojice umístila jen kousek od skalní římsy, kde ho druhý den ráno našli další výletníci a upozornili místní hlídače. "Ti museli použít silné dalekohledy, aby těla vůbec našli a mohli pro ně doletět helikoptérou," řekl americké agentuře AP bratr mrtvého muže, který pracoval jako softwarový inženýr v kalifornském městě San Jose.

Mladý pár skončil 245 metrů pod skálou nechráněnou jakýmikoli zábranami, z níž předtím shlížel na majestátní krajinu. Co se na místě stalo, trochu objasnil až Sean Matteson, který si Indky na vyhlídce všiml, když tam sám byl. Podle britského listu The Guardian Matteson zesnulou ženu omylem zachytil na vlastní fotografii.

"Pamatuji si ji podle růžových vlasů. Trochu mě znervózňovala, protože se odvážila dál než ostatní turisté a západ slunce si užívala až na okraji skály," citoval Mattesona britský deník. Že Indku vyfotil jen několik minut před její smrtí, se dověděl, až když si o tragické události přečetl v novinách. Jejího přítele si ovšem nevybavuje a nebyl ani svědkem samotného pádu.

Podle deníku The Guardian si Moorthyová psala cestovatelský blog, kde publikovala snímky se zasněženými kopečky i loukami plnými tulipánů, a bratr jejího přítele uvedl, že se chtěla blogováním živit.

"Spousta z nás fandí odvážným pokusům postavit se na okraj skály nebo mrakodrapu, ale uvědomujete si, že poryvy větru mohou mít osudové důsledky? Stojí náš život skutečně za jednu fotku?" ptala se Moorthyová v jednom příspěvku na svém instagramovém účtu. Doplňovala ho fotografie, na níž žena seděla na okraji Grand Canyonu.

Video: Jak ze selfie udělat byznys

Československé Instakrálovny: Jak ze selfie udělaly byznys | Video: |  01:11

autor: Magazín | 1. 11. 2018 10:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama