Indický pár se zřítil ze skály, když si fotil selfie na nebezpečném skalním výběžku

Magazín Magazín
1. 11. 2018 10:27
Touha odnést si selfie z nechráněného skalního výběžku se stala osudná pro indický pár, který se na konci října vydal na túru do Yosemitského národního parku. Těla devětadvacetiletého Višnua Viswanatha a jeho třicetileté partnerky Meenakši Moorthyové našli hlídači 245 metrů pod výběžkem, kde se dvojice fotila. Co přesně se na místě stalo, policie stále vyšetřuje, ale podle jiného turisty Moorthyová seděla nebezpečně blízko okraje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Indický pár si na konci října vyrazil na nádhernou vyhlídku Taft Point v Yosemitském národním parku. Ze skalního výběžku, kde se turisté rádi fotí, se už ale devětadvacetiletý Višnu Viswanath a jeho třicetiletá partnerka Meenakši Moorthyová nevrátili. Jejich život totiž předčasně skončil právě kvůli touze pořídit si na atraktivním místě selfie.

Stativ s fotoaparátem dvojice umístila jen kousek od skalní římsy, kde ho druhý den ráno našli další výletníci a upozornili místní hlídače. "Ti museli použít silné dalekohledy, aby těla vůbec našli a mohli pro ně doletět helikoptérou," řekl americké agentuře AP bratr mrtvého muže, který pracoval jako softwarový inženýr v kalifornském městě San Jose.

Mladý pár skončil 245 metrů pod skálou nechráněnou jakýmikoli zábranami, z níž předtím shlížel na majestátní krajinu. Co se na místě stalo, trochu objasnil až Sean Matteson, který si Indky na vyhlídce všiml, když tam sám byl. Podle britského listu The Guardian Matteson zesnulou ženu omylem zachytil na vlastní fotografii.

"Pamatuji si ji podle růžových vlasů. Trochu mě znervózňovala, protože se odvážila dál než ostatní turisté a západ slunce si užívala až na okraji skály," citoval Mattesona britský deník. Že Indku vyfotil jen několik minut před její smrtí, se dověděl, až když si o tragické události přečetl v novinách. Jejího přítele si ovšem nevybavuje a nebyl ani svědkem samotného pádu.

Podle deníku The Guardian si Moorthyová psala cestovatelský blog, kde publikovala snímky se zasněženými kopečky i loukami plnými tulipánů, a bratr jejího přítele uvedl, že se chtěla blogováním živit.

"Spousta z nás fandí odvážným pokusům postavit se na okraj skály nebo mrakodrapu, ale uvědomujete si, že poryvy větru mohou mít osudové důsledky? Stojí náš život skutečně za jednu fotku?" ptala se Moorthyová v jednom příspěvku na svém instagramovém účtu. Doplňovala ho fotografie, na níž žena seděla na okraji Grand Canyonu.

Video: Jak ze selfie udělat byznys

Československé Instakrálovny: Jak ze selfie udělaly byznys | Video:
 

Právě se děje

před 49 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy