Disneyland přiznal temné tajemství. Návštěvníci tu rozptylují popel svých blízkých

Magazín Magazín
30. 10. 2018 16:07
"Strašidelný dům má v sobě tolik lidského prachu, že to není vůbec vtipné," nechal se slyšet jeden z hlídačů kalifornského Disneylandu. Právě ten patří k nejoblíbenějším místům, kde lidé popel svých zemřelých blízkých rozptylují.
Disney World na Floridě.
Disney World na Floridě. | Foto: Shutterstock

Americké zábavní parky Disney World na Floridě a Disneyland v kalifornském Anaheimu skrývají temné tajemství. Lidé sem údajně nejezdí pouze za zábavou, ale také rozptýlit popel svých zemřelých blízkých. Zprávu přinesl deník The Wall Street Journal.

Hlídači zábavních parků přiznali, že s případem rozptylování prachu zemřelých se setkávají zhruba jednou měsíčně. Některá místa jsou přitom oblíbenější než jiná. Velmi populární rozptylovou loučkou je například okolí Strašidelného domu. "Strašidelný dům má v sobě tolik lidského prachu, že to není vůbec vtipné," nechal se slyšet jeden z hlídačů Disneylandu.

Mezi další místa, kde lze občas vrstvu lidského prachu najít, patří květinové záhony, zeleň napříč celým parkem, tobogán Pirátů z Karibiku, vodní příkop a okolí Dumbova světa. Personál si dokonce pro úklid lidského prachu zvolil zvláštní heslo: HEPA úklid, odkazující na nejvýkonnější vysavač se speciálním filtrem.

Ačkoliv podle webu Science Alert nemůže lidský prach ohrozit zdraví ostatních, mluvčí zábavních parků deníku The Wall Street Journal řekl, že rozptylování zemřelých v zábavních parcích "je nezákonné a přísně zakázáno". "Návštěvníci, kteří se o to budou pokoušet, budou vyvedeni z areálu," dodal.

Šéf anaheimské policie Daron Wyatt uvedl, že podobné případy již dříve řešili a jedná se o přestupek proti zákonům Spojených států amerických. Rozptylování prachu zemřelých je kromě zábavních parků zakázáno také v muzeích nebo na sportovních stadionech. Povoleno je naopak v národních parcích a na moři v dostatečné vzdálenosti od břehu.

Návštěvníci Disneylandu údajně pronesou prach v lahvičkách na léky nebo sáčku, které schovávají v kabelce či batohu. Jakmile se ocitnou uvnitř a na vybraném místě, obsah sáčku jednoduše rozptýlí. Ačkoliv zaměstnanci při činu zatím nikoho nechytli, lidský prach byl v některých atrakcích nalezen. Zaměstnanci proto atrakci museli zavřít a vyčistit.

Disneyland a Disney World se tak oficiálně staly místem, kde se odehrávají všechny oslavy života - narozeniny, zásnuby a svatby a také pohřební rituály.

Video: Kaskadérští roboti studia Walta Disneyho

Vizuální studio Walta Disneyho vyvinulo kaskadérské roboty. Z jejich reálnosti mrazí | Video: Walt Disney
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy