Zemřeli zbytečně a hloupě, dostali Darwinovu cenu. Mezi laureáty jsou i dva Češi

Magazín Magazín
3. 1. 2019 16:31
Organizátoři Darwinových cen vyznávají hodně černý humor. Vybírají laureáty, kteří zemřeli zbytečně kvůli nedostatku soudnosti a zdravého rozumu. "Výrazně tím zlepšují genetický fond lidstva a jeho šanci na přežití, když se ze světa odstraní tak hloupým způsobem," zdůvodňují ocenění na stránkách kontroverzní ankety Darwin Awards, jež se inspirovala Darwinovou teorií přirozeného výběru. Ceny mají rovněž za cíl varovat další pošetilé jedince, aby nic podobného nezkoušeli. Pravidla zakazují nominovat případ, při němž by zahynul nebo byl vážně zraněn někdo jiný než viník.

Misionář chtěl obrátit na víru domorodce, okamžitě ho zabili

Jedná se o nedávný a velmi medializovaný případ, jenž se odehrál 14. listopadu na Andamanských ostrovech v Indii. Tehdy se cestovatel, milovník zajímavých selfie a i samozvaný křesťanský misionář John Allen Chau vydal za nejizolovanějším kmenem na světě, jehož nulová tolerance k jakýmkoliv návštěvníkům je dobře známá.

Chau přesto uplatil rybáře, aby ho přiblížili k nebezpečným břehům. Chtěl domorodce obrátit na víru a věnovat jim nůžky a fotbalový míč. A možná si i udělat další zajímavé selfie. Ke břehu pak dojel na kajaku a nenechal se odradit ani sprškou vyslaných šípů. Sentinelci ho pak podle rybářů obtočili lasem, odtáhli pryč a zabili. 

 

Právě se děje

Další zprávy