Zemřeli zbytečně a hloupě, dostali Darwinovu cenu. Mezi laureáty jsou i dva Češi

Magazín Magazín
3. 1. 2019 16:31
Organizátoři Darwinových cen vyznávají hodně černý humor. Vybírají laureáty, kteří zemřeli zbytečně kvůli nedostatku soudnosti a zdravého rozumu. "Výrazně tím zlepšují genetický fond lidstva a jeho šanci na přežití, když se ze světa odstraní tak hloupým způsobem," zdůvodňují ocenění na stránkách kontroverzní ankety Darwin Awards, jež se inspirovala Darwinovou teorií přirozeného výběru. Ceny mají rovněž za cíl varovat další pošetilé jedince, aby nic podobného nezkoušeli. Pravidla zakazují nominovat případ, při němž by zahynul nebo byl vážně zraněn někdo jiný než viník.

Svářeč ignoroval pravidla chemie a vyhodil se do povětří

Profesionální svářeč Howard Miller (39) se v posledních okamžicích svého života snažil pomoci příteli, bohužel velmi nešťastným způsobem. V garáži chtěl svařit jeho zlomený výfuk od sedanu pomocí vlastnoručně vyrobeného vynálezu - lahve LPG, v níž smíchal kyslík a acetylen.

Když se svým záměrem seznámil přítele, ten protestoval, že je to nebezpečné. Miller si však nedal říct, přítel tedy opustil garáž. Svářeč zapálil hořák, ničím neregulovaný plamen vnikl do lahve s třaskavou směsí a celá garáž vybouchla, zničen byl i přilehlý dům a okenní tabulky v sousedství. Organizátoři ankety svou cenu udělili za absolutní ignorování středoškolské chemie.

 

Právě se děje

Další zprávy