Recenze: Imagine Dragons v Praze radioaktivitou šetřili. Ve výbušnosti je předčili diváci

Petr Adámek
17. 1. 2016 12:05
Když před necelými třemi lety vystupoval tehdejší objev Imagine Dragons v Praze poprvé, psalo se o jedné z událostí roku. Klub letos vyměnili za největší domácí halu. S ostudou neodjíždějí, avšak stále mají na čem pracovat.
Imagine Dragons v pražské O2 areně
Imagine Dragons v pražské O2 areně | Foto: ČTK

Příběh Imagine Dragons je jako vystřižený z manuálu „jak se stát velkou kapelou snadno a rychle“. Hned od svého vzniku pouštěli rok co rok do světa pár písniček na EP, aby si oťukali publikum.

Na první dlouhohrající desku Night Visions pak dokázali namíchat natolik třaskavou směs hitů, že se fanouškům i hudební kritice podlomila kolena. Následovaly dvě nominace na Grammy, jedna proměněná a zažehnutí kolmého raketového startu.

Že jsou draci z Las Vegas prvoligovými hvězdami i v Česku, bylo jasné už při pohledu na obrovský hrozen lidí u vstupu do haly. Zn.: Vyprodáno. Pět tisíc lidí na ploše a dalších jedenáct na tribunách pak vytvořilo hned od prvních tónů skutečně fantastickou atmosféru.

Aniž by k tomu kapela sama vyzývala, zaplněná hala se často sama od sebe rozzářila světýlky z telefonů jako jeden velký vánoční stromeček.

Většina míst na sezení se postupně proměnila v místa na stání, resp. na tancování. A to i přesto, že čtveřice na pódiu odehrála první skladby spíš na neutrál a trochu opatrně. Dan Reynolds a spol. to po vlažném začátku pořádně rozbalili až ve druhé polovině setu.

Oproti prostorově skromnějšímu SaSaZu, kde se Imagine Dragons ukázali posledně, si tentokrát mohli dovolit okázalejší produkci. Prostornému pódiu v O2 areně dominovalo několik úzkých vertikálních panelů, na kterých se během show objevily mimo jiné i motivy kouře - to snad kdyby někdo zapomněl, jaké že album je zrovna v kurzu.

V mixu skladeb z obou alb dostal prostor i intimně podaný cover Alphaville Forever Young, v němž naplno vykrystalizovala Reynoldsova příjemně nakřáplá barva hlasu. Svůj soukromý prostor k malým vyhrávkám dostali i kytarista a bubeník, nutno však dodat, že na úkor celkové osobitosti kapely. Ani obligátní vyzvání ke sborovému „say hey, say hou“ nebo déšť konfet nejsou zrovna ukázky nápaditosti.

Očekávaná exploze se v hale ozvala až v úplném závěru. Megahit Radioactive však podtrhnul, že ve výbušnosti tentokrát publikum předčilo kapelu. Ani poměrně krátký set kolem osmdesáti minut není důvod k uznalému poplácání po zádech.
Do kapely, která dokáže rozbalit bezkonkurenční halovou show se vším všudy, musí zkrátka Imagine Dragons ještě dozrát. I tak ale čtveřici vyprovázely bouřlivé ovace nadšeného publika.

Hodnocení: 65 %

Imagine Dragons - Radioactive | Video: YouTube
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Děčínsku se v sobotu navečer převrátil traktor, zemřeli dva lidé

Na Děčínsku u Dolních Habartic v sobotu navečer zemřeli muž a žena, s nimiž se převrátil traktor. Okolnosti tragické nehody policie dál vyšetřuje.

Traktor se dvěma lidmi se převrátil kolem 18:00. "Utrpěli zranění neslučitelné se životem a bohužel na místě jim podlehli. Na místo vzlétl vrtulník a vyjela i sanita, bohužel už těmto osobám jsme nemohli pomoci," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Podle regionální mluvčí policie Aleny Bartošové je šetření příčiny tragické nehody na začátku. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Karlovarský kapitán Vondráček dostal třízápasový trest za účast v bitce

Hokejový útočník Tomáš Vondráček z Karlových Varů dostal od disciplinární komise extraligy třízápasový trest za účast v bitce v závěru pátečního utkání 7. kola ve Zlíně. Kapitán Energie se zapojil do šarvátky s obráncem Tomášem Žižkou poté, co na led skočil ze střídačky. Jednozápasový trest dostal litvínovský útočník Martin Havelka, který fauloval Davida Kašeho.

Vondráček se do bitky s Žižkou, kterou odstartoval kontakt zlínského kapitána s brankářem Karlových Varů Filipem Novotným, zapojil i přesto, že v momentě jejího začátku nebyl na ledě. Od rozhodčích Reného Hradila a Filipa Vrby za to dostal vedle pětiminutového trestu i osobní trest do konce utkání.

"V okamžiku zahájení šarvátky nebyl na ledové ploše, ale opustil hráčskou lavici a po příjezdu napadl protihráče zaměstnaného konfliktem s dalším soupeřem. V úderech do helmy a nechráněné části obličeje pokračoval i nadále, přičemž se agresivním způsobem zbavil čárového rozhodčího, který se snažil šarvátku přerušit a zabránit, aby se dostal do blízkosti protihráče," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě s tím, že Vondráčkovi zároveň udělil i pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

Karlovarský útočník tak nuceně vynechá zápasy v Pardubicích, Třinci a Mladé Boleslavi. Trest v horní polovině možné sazby dostal Vondráček i proto, že v uplynulých dvou letech byl dvakrát trestaný.

Havelka dostal jednozápasový trest za faul na Kašeho v polovině druhé třetiny pátečního zápasu, za který jej ale rozhodčí Vladimír Pešina a Oldřich Hejduk nevyloučili. Disciplinární komise jej však na základě podnětu Sparty řešila.

"Zneužil situace, kdy byl protihráč po předchozím pokusu o zakončení ve snížené pozici a měl minimální šanci se střetu bránit, k tomu, aby cíleně změnil směr své jízdy a zasáhl ho. Před střetem nezvýšil rychlost, ruce držel u těla a před zákrokem se neodrazil, jednoznačně však zneužil protihráčovy situace a porušil zásadu, že je povinen postupovat tak, aby zásahem do hlavy nebo krku neohrozil zdraví protihráče," uvedl Ujčík. Havelka vynechá dnešní utkání 8. kola proti Plzni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy