"Pulp příští rok odehrají několik vystoupení," řekl Cocker na pondělní akci pořádané britským deníkem Guardian. V úterý pak sedmapadesátiletý bubeník Nick Banks dodal, že kapela návrat na pódia plánuje několik měsíců. Shodla se na předběžných datech a místech, kde by mohla vystoupit, ještě ale pořadatelům nic oficiálně nepotvrdila, uvedl Banks ve vysílání BBC.
"Zpráva nepřekvapivě vyvolala pořádné vzrušení. Lidi, neblázněte, včas řekneme, kde a kdy budeme hrát. Buďte v klidu, užívejte si desky Pulp a těšte se na příští rok," vzkázal později bubeník na Twitteru. Také potvrdil, že formace zahraje v domovském anglickém Sheffieldu, kde roku 1978 vznikla pod vlivem punkové hudby.
Pulp už jednou činnost obnovovali. V roce 2002, po vydání sedmého alba We Love Life, oznámili, že si berou pauzu. Následně se znovu dali dohromady roku 2011 a absolvovali několik koncertů včetně toho na slovenském festivalu Pohoda. Naposledy hráli roku 2012 před zhruba 12 tisíci diváky, doplňuje BBC.
"Tohle nebyl ten případ, kdy se muzikanti rozhádají a začnou si vzájemně rozšlapávat bábovičky. Prostě jsme kapelu dobře zabalili a schovali, věděli jsme, že tam na nás celou dobu čeká, a teď ji postupně oprašujeme," přirovnává bubeník Banks.
Sestava proslavená hity Disco 2000, Common People nebo Babies bývá podobně jako Oasis, Suede či Blur spojována s žánrem britpop. Takto se označuje ostrovní, převážně kytarová hudba z 90. let minulého století. V té době zažili Pulp největší slávu díky deskám His 'n' Hers z roku 1994 a následující Different Class. Ta se stala jedničkou britské albové hitparády.
V době, kdy získali prestižní cenu Mercury Prize a dvakrát byli hlavními hvězdami festivalu Glastonbury, Pulp míchali jednoduchý melodický pop-rock s ozvěnou 60. let minulého století a příměsí taneční hudby. Se silnou ironií i sarkasmem odkazovali na britské reálie a vymezovali se proti snobismu či přetvářce.
Nevyhýbali se ani kontroverzím, jako když frontman Cocker roku 1996 narušil vystoupení Michaela Jacksona na londýnském předávání cen Brit Awards. Vběhl na pódium, kde nevěřícně kroutil hlavou a vypadal, že se chystá ukázat divákům pozadí. Cockera obratem zatkla policie a do tří do rána ho držela ve vazbě pro podezření, že ublížil třem dětem, do nichž na pódiu strčil, když ho ochranka odváděla.
"Seděl jsem v hledišti, díval jsem se a nějak mi začalo být zle z toho, jak si hraje na Ježíše," vysvětlil později Cocker, proč narušil Jacksonovo vystoupení. Deníku New York Times předloni sdělil, že ho v Británii následující roky každý zastavoval a na tuto epizodu se vyptával. "Stala se ze mě celebrita v takové míře, že jsem o tom ani nesnil," dodal hořce.
Skupina měla v červnu 1996 zavítat také do Česka a vystoupit na dvoudenním festivalu Jam '96 v areálu pražského koupaliště Džbán. Koncert se ale nakonec neuskutečnil.
V roce 2007 byl pak Cocker kurátorem londýnského festivalu Meltdown, kde na jeho popud desetičlenná sestava folkrockových muzikantů živě zahrála hudbu Luboše Fišera k československému filmu Valerie a týden divů od Jaromila Jireše z roku 1970.
Za existencí Pulp se ohlíží dokumentární film Pulp: A Film about Life, Death & Supermarkets z roku 2014.