reklama
 
 

VIDEO Thor jde do boje s počítačovou kriminalitou

30. 9. 2014
Po pěti letech se do kin chystá nový projekt režiséra Michaela Manna s názvem Blackhat, který v první upoutávce odhaluje způsoby boje s kyberzločinci.

Praha - Chris Hemsworth udělal hollywoodské terno s rolí komiksového, božského hrdiny Thora, což mu zajistilo nabídky do dalších filmů, například loni v úspěšných Rivalech Rona Howarda.

V roce 2015 se na něj můžeme těšit ve filmu Blackhat, kterým se Michael Mann vrací do kin po nejdelší pauze ve své filmové kariéře. V první upoutávce kombinuje poctivou akci s digitálním zásvětím našich počítačů. Bude reflektovat téma bezpečnosti v digitální éře informací a kauza, jako byl ta s NSA a Edwardem Snowdenem?

Posledně se Michael Mann vrátil v čase, aby svůj zájem o organizovaný zločin promítl do třicátých let minulého století, kdy americká města brázdili ikoničtí gangsteři. Jeho Veřejný nepřítel, kterého ztvárnil Johnny Depp (Transcendence) a který proti sobě poštval federály jako Christiana Balea (Temný rytíř povstal), zůstal věrný práci s ruční digitální kamerou, což přineslo zcela novou náladu z pobytu v zaniklém světě elegance.

Použití digitální kamery a omezení umělého osvětlení posloužilo Mannovi a jeho týmu k vytvoření vlastního vizuálního stylu, který se blíží zpravodajskému realismu. Výtečně sednul na jeho předchozí snímky Collateral s Jamiem Foxxem a Tomem Cruisem a Miami Vice, kde byl Foxxovi partnerem Colin Farrell.

Historická látka však utrpěla snahou o moderní formu. V průměru však nebyli kritici tak zklamaní a i diváci utratili v Americe za lístky skoro sto milionů dolarů. Přesto je dobře vidět, že s Blackhat se Mann vrací k současnému filmu a současným problémům.

Snad byl ale dost opatrný, aby se nestal dalším námětem internetových vtípků, kterým často čelí filmy s tématikou hackování počítačových sítí, jež v zájmu hollywoodského zjednodušení používají až infantilní obrazové zkratky. Hlavní postavou je Hemsworthův Nicholas Hathaway, který si za nezákonné hrátky s počítači vysloužil pobyt ve vězení, ale aktuální hrozba přinutí americké a čínské vyšetřovatele využít jeho dovednosti a polapit lidi, kteří se neohlížejí na politiku ani peníze a chtějí jenom zničit bankovní systém.

Hemsworthovou partnerkou v policii se stane např. herečka Viola Davis (Proti pravidlům, Zmizení). Kromě Hathawayovy inteligence (student MIT) přitom určitě najdou využití i pro Hemsworthovu superhrdinskou fyzičku. Premiéra v českých kinech je 22. ledna 2015

autor: Kultura | 30. 9. 2014

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama