Hledáte televizní seriál na léto? Řiďte se Emmy. Odborníci doporučují Westworld i Atlantu

tst tst
15. 7. 2018 16:02
V právě končícím týdnu byly oznámeny nominace na nejvýznamnější americké televizní ceny Emmy. Zatímco odborníci analyzují fakta, jako že internetová platforma Netflix má šanci uspět ve více kategoriích než televize HBO, divák může nominace vzít třeba jako doporučení, na jaké seriály se v létě podívat. Vybíráme osm nejúspěšnějších a přidáváme další dva tipy.
Hra o trůny. Trailer 7. řady
Oblíbenec televizních cen Emmy stvrdil roli favorita i loňskou sedmou řadou, sledujte její trailer | Video: HBO

Hra o trůny

HBO, 22 nominací

Oblíbenec televizních cen Emmy stvrdil roli favorita i loňskou sedmou řadou. Hra o trůny, která za dobu své existence vygenerovala patrně největší množství internetových memů, dle kritických hlasů stále více cílí na fanoušky a dodává jim tytéž atrakce: politikaření, sex a násilí. Přesto na letošním nominačním ceremoniálu Emmy seriál dosáhl prvního místa, uspět může v 22 kategoriích.

Fantasy sága podle knih z cyklu Písně ledu a ohně od spisovatele George R. R. Martina začala vesměs kladně přijatou úvodní řadou, ale s přibývajícími díly se množily pochybnosti, zda tento mamut mezi seriály už nebloudí v příliš mnoha zákrutách vlastních vypravěčských stezek.

Každopádně Hra o trůny, labyrint se spoustou zvratů a krve, stále má zástupy fanoušků. Její největší slabinou při zářijovém udělování Emmy bude fakt, že od premiéry už uplynula poměrně dlouhá doba - první epizoda sedmé řady se na obrazovkách objevila vloni v červenci.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy