Hledáte televizní seriál na léto? Řiďte se Emmy. Odborníci doporučují Westworld i Atlantu

tst tst
15. 7. 2018 16:02
V právě končícím týdnu byly oznámeny nominace na nejvýznamnější americké televizní ceny Emmy. Zatímco odborníci analyzují fakta, jako že internetová platforma Netflix má šanci uspět ve více kategoriích než televize HBO, divák může nominace vzít třeba jako doporučení, na jaké seriály se v létě podívat. Vybíráme osm nejúspěšnějších a přidáváme další dva tipy.
Hra o trůny. Trailer 7. řady
Oblíbenec televizních cen Emmy stvrdil roli favorita i loňskou sedmou řadou, sledujte její trailer | Video: HBO

Hra o trůny

HBO, 22 nominací

Oblíbenec televizních cen Emmy stvrdil roli favorita i loňskou sedmou řadou. Hra o trůny, která za dobu své existence vygenerovala patrně největší množství internetových memů, dle kritických hlasů stále více cílí na fanoušky a dodává jim tytéž atrakce: politikaření, sex a násilí. Přesto na letošním nominačním ceremoniálu Emmy seriál dosáhl prvního místa, uspět může v 22 kategoriích.

Fantasy sága podle knih z cyklu Písně ledu a ohně od spisovatele George R. R. Martina začala vesměs kladně přijatou úvodní řadou, ale s přibývajícími díly se množily pochybnosti, zda tento mamut mezi seriály už nebloudí v příliš mnoha zákrutách vlastních vypravěčských stezek.

Každopádně Hra o trůny, labyrint se spoustou zvratů a krve, stále má zástupy fanoušků. Její největší slabinou při zářijovém udělování Emmy bude fakt, že od premiéry už uplynula poměrně dlouhá doba - první epizoda sedmé řady se na obrazovkách objevila vloni v červenci.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 33 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy