Ant-Man doklopýtal na plac. Kdo se stane superhdinou?

Kultura Kultura
24. 8. 2014 9:43
Když z projektu na poslední chvíli odstoupil renomovaný vizionářský režisér Edgar Wright, zdál se být osud superhrdiny Ant-Mana v ohrožení. Natáčení se přesto rozjelo 18. srpna.
První fotografie z natáčení nového filmu z marvelovského univerza.
První fotografie z natáčení nového filmu z marvelovského univerza. | Foto: Externí

Praha - V ulicích San Francisca začíná řádit nový superhrdina. Filmové studio Marvel tam začalo v týdnu s natáčením snímku Ant-Man, jehož přípravy se protáhly na několik let a který bude v příštím roce blockbusterovým doplňkem k hlavní události v podobě pokračování komerčního hitu Avengers.

Ant-Man.
Ant-Man. | Foto: Marvel

Na první fotce z filmu Ant-Man je vidět herec Paul Rudd. Ten je jinak známý především z komediálních filmů, významnou úlohu sehrál i v populárním seriálu Přátelé, nyní se však objeví s rolí podvodníka Scotta Langa, jehož život se zkříží s doktorem Hankem Pymem (v podání Michaela Douglase), původním vynálezcem zmenšovací látky pro Ant-Mana.

První film by tak měl vyřešit, která z postav, které v komiksových dějinách Ant-Mana datujících se až do roku 1962, bude hlavním Ant-Manem.

Kromě toho, že superhrdina Ant-Man disponuje schopností zmenšení, nepřichází přitom o významnou silou a navíc skrze svou helmu dovede ovládat mravence. V překladu tak jméno hrdiny zní Mravenčí muž.

Režisérem filmu je Peyton Reed, který byl obsazen teprve začátkem června. Původně projekt vyvíjel britský tvůrce Edgar Wright, který o film usiloval dlouhou dobu a připravoval jej i scenáristicky už od roku 2006. Kvůli tvůrčím neshodám ale od režie v druhé polovině letošního května odstoupil.

Wright je přitom kritiky vyzdvihován za progresivní a dynamický režijní styl, s nímž vytvořil žánrové pocty v Soumraku mrtvých, Jednotce příliš rychlého nasazení a U Konce světa. Na druhé straně Reed natočil komedie Kašlu na lásku, Rozchod! nebo Yes Man s Jimem Carreym.

Fanoušci se hlavně obávají, že Wrightův odchod znamená, že se studio zaleklo odvážnějšího pojetí látky a v roce 2015 se nakonec dočkáme Ant-Mana, který nebude příliš odlišný od prvních filmů jeho superhrdinských souputníků. Česká premiéra je naplánována 16. červenec příštího roku.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy