Želvy Ninja jsou za oceánem tak úspěšné, jak jsou špatné

Kultura Kultura
11. 8. 2014 13:58
Želv Ninja i Strážci galaxie jsou v amerických kinech větší hity, než se čekalo.
Želvy Ninja se vracejí.
Želvy Ninja se vracejí. | Foto: Cinemart

Praha - Nové Želvy ninja v režii Jonathana Liebesmana a pod producentským dohledem Michaela Bayebyly otazníkem co do kvality i potenciálního výdělku. Ve výsledku nás tu pak čeká nejspíš nepřímá úměra. Jak jsou kritiky zdrcující, tak se dolary sypou.

Americké tržby se vyšvihly na 65 milionů dolarů, což je skvělá suma. Svět je skromnější, i tak se ale podařilo tržby za první víkend přiblížit ke 100 milionům celosvětově.

Skvěle se daří i Strážcům galaxie. Nejvyšší letošní druhý letní víkend mluví za vše. 41 milionů dolarů za tři dny v USA a celkových již 313 milionů je nad očekávání kladný výsledek.

Katastrofický thriller V oku tornáda naopak otevřel za oceánem jako chudší příbuzný. 18 milionů ale snímku jistě stačí vzhledem k rozpočtu 50 milionů.

Další premiéra, Láska na kari s Helen Mirren v čele, jistě neměla vyšší ambice než 11 milionů, které představují polovinu rozpočtu.

A pátá Lucy s devíti miliony třetí víkend se přehoupla přes 100 celosvětových milionů. Luc Besson zamotal hlavy kritikům i divákům, kteří vůbec nevědí, jak jeho film přijmout, a očividně přitom neprodělal, protože si vystačil s 40 miliony rozpočtu.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier Dassault. S odvoláním na parlamentní zdroje a vyšetřovatele to uvedla agentura AFP.

před 1 hodinou

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy